pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 18 maja 2017
  • wyświetleń: 2776

Wspólne działania pszczyńskiej drogówki i funkcjonariuszy ITD

Jeszcze przez kilka dni kierowcy przejeżdżający przez powiat pszczyński mogą natknąć się na wspólny patrol "drogówki" i ITD. Policjanci i funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego kontrolują przede wszystkim prędkość, z jaką poruszają się kierowcy samochodów. Mundurowi nie pozostają także obojętni na pozostałe wykroczenia, a także na stan techniczny pojazdów, posiadanie wymaganych dokumentów i trzeźwość kierujących.

ITD, Inspekcja, policja
Wspólne działania pszczyńskiej drogówki i funkcjonariuszy ITD · fot.


Policjanci z pszczyńskiej drogówki przez cały tydzień współpracują z funkcjonariuszami Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wspólnie zwracają szczególną uwagę na samochody, których kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. W działaniach wykorzystywany jest m.in. samochód wyposażony w wideorejestrator. Mundurowi w trakcie służby zwracają również uwagę na zachowania kierowców ciężarówek. Kontrolują, czy jadą oni prawym pasem i nie wyprzedzają na pszczyńskim odcinku "jedynki" oraz czy nie przejeżdżają przez skrzyżowania na czerwonym świetle.

W ostatnim czasie, na DK- 1 wprowadzono bowiem zmiany w organizacji ruchu. Za sprawą nowych znaków, nie powinno już stanowić problemu ograniczenie widoczności, spowodowane przez wyprzedzające ciężarówki. Czy tak jest sprawdzają policjanci wraz z funkcjonariuszami ITD. Dzięki specjalistycznym urządzeniom są w stanie namierzyć i rozliczyć z popełnionych naruszeń niejednego niesfornego kierowcę, którego rutyna i brawura stanowią duże zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Policjanci już zapowiadają kolejne tego typu działania.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze