pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 18 maja 2017
  • wyświetleń: 854

"Kręci mnie bezpieczeństwo" w Miasteczku Ruchu Drogowego

"Kręci mnie bezpieczeństwo" pod takim hasłem odbyło się w środę spotkanie policjantów z uczniami pszczyńskiej "dwójki". Profilaktyk przypomniał dzieciom, jakie zasady obowiązują młodego rowerzystę, jak powinien być wyposażony rower i jakich zachowań absolutnie muszą unikać na drodze. Szkolaki utrwalały wiedzę na przygotowanym Miasteczku Ruchu Drogowego, a policyjny profilaktyk wprowadzał korekty i objaśniał popełnione błędy.

Kręci mnie bezpieczeństwo w pszczyńskim Miasteczku Ruchu Drogowego - 17.05.2017 · fot.


Nie tylko nauczyciele wiedzą, że aby trafić do uczniów z nową informacją należy posłużyć się ciekawą pomocą dydaktyczną. Takie interesujące zajęcia dla dzieci przygotowali wspólnie policyjny profilaktyk i strażak. Tłumaczyli maluchom na jakie niebezpieczeństwa mogą narazić się podczas pobytu w szkole i w domu, a przede wszystkim, co może im zagrażać na drodze. Chcąc mieć pewność, że uczniowie przyswoili sobie dobrze przekazaną im wiedzę ćwiczyli wraz z nimi bezpieczne zachowania na specjalnie rozłożonym na sali gimnastycznej Miasteczku Ruchu Drogowego.

Policjant przypomniał o prawach i obowiązkach rowerzysty, odblaskach i kasku ochronnym. Jako powtórkę teorii zaproponował zajęcia ruchowe. Chętni mogli przejechać tor wraz ze skrzyżowaniami na rowerze. Pozostali uczniowie przyglądali się poczynaniom swoich kolegów i koleżanek oceniając równocześnie poprawność ich zachowań na drodze. Wyszczególnione przez dzieci błędy omawiał profilaktyk i wskazywał właściwe postępowanie.

Na koniec każdy z uczniów otrzymał ufundowany przez starostwo w Pszczynie fluorescencyjny gadżet w kształcie zwierzaka. Oczywiście, nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia z policjantem i strażakiem oraz prezentacji sprzętu służbowego obydwu służb.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.