pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 8 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 2005

[Iskra Pszczyna] LA: Sztafeta druga w Polsce!

Wicemistrzostwo Polski Juniorów Młodszych U-18
sztafety pszczyńskiej "Iskry" w biegu 4x400m mężczyzn!
Takie wieści napłnynęły z Warszawy gdzie w dniach 4-6.08.2017, w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich - Mazowsze 2017 - odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce.

Tradycyjnie 3-dniowe zawody kończyły sie biegiem rozstawnym 4x400m mężczyzn. Po zaciętej walce do ostatnich metrów srebrny medal przypadł sztafecie MKS Iskra Pszczyna w składzie: Jakub Kita, Adrian Zieleźnik, Kamil GŁąbek i Jacek Majewski.

Chłopcy uzyskali najlepszy wynik w sezonie 3'25,71s.

Trzydniową rywalizacje rozpoczęli sprinterzy Emilia Kiełkowska 100m oraz Jacek Majewski , który startował w biegach na 100 i 200m.

Komentarz Jacka Majewskiego:
"TO CO NIEMOŻLIWE STAJE SIĘ RZECZYWISTE!
Kończę Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży z szerokim uśmiechem na twarzy! Po ciężkiej i długiej kontuzji udało mi się osiągnąć ogromny sukces.
Mistrzostwa te zaczynałem startując w biegu na 100m, już w eliminacjach udało mi się poprawić rekord życiowy (11,06s) co automatycznie dało mi awans do finału A, niestety w finale coś nie poszło po mojej myśli i odpuszczając przed metą skończyłem bieg na 8 miejscu. W drugim dniu startowałem w eliminacjach w biegu na 200m i też dostałem się do finału A z wynikiem (22,62s).
W kolejnym dniu czekał mnie finał na 200m, w którym poprawiłem swój rekord życiowy (22,16s), niestety dwumiesięczna przerwa w treningach dała znać o sobie. Ostatecznie zająłem 5 miejsce!

Po godzinnym odpoczynku czekał mnie jeszcze bieg na 4x400m w którym wspólnie z moimi kolegami z klubu zdobyliśmy tytuł V-ce Mistrzów Polski Juniorów Młodszych. Po czterech wcześniejszych startach (100m, 200m) udało mi się doprowadzić naszą sztafetę na ostatniej zmianie na drugie miejsce z czasem (3;25;71).

Serdecznie dziękuję mojemu trenerowi Markowi Bieli, moim rodzicom i wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki. Chciałem także podziękować zespołowi Fizjos Pszczyna."


LA: Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 4-6.08.2017 · fot.


W biegu na 800m rywalizował Adrian Zieleźnik, który mimo 7 wyniku eliminacji nie uzyskał awansu do finału A /8 zawodników/, awans uzyskiwało dwóch pierwszych zawodników z każdej serii oraz 2 najlepsze czasy. Pozostało mu rywalizacja w Finale B /miejsca 9-16/.

Krótki czas na regenerację, gdyż bieg finałowy odbywał się tuż przed sztafetami 4x400m spowodowało, iż Adrian wycofał się z rywalizacji po kilkuset metrach biegu /DNF/, chcąc w pełni sił rywalizować z kolegami w sztafecie.

W zawodach w Warszawie startowała jeszcze nasza brązowa medalistka Mistrzostw Polski w biegu na 60m w hali Emilia Kiełkowska, która nie zdołała wyleczyć wcześniejszego urazu. Biegając praktycznie "z marszu", bez kilku miesięcy ukierunkowanego treningu, nie przebrnęła kwalifikacji./12,76s/.
Rok lekkoatletyczny 2017 jest niewątpliwie niezwykle udany dla lekkoatletów pszczyńskiej Iskry.

Kolekcję medalową teamu trenera Marka Bieli, otworzył brązowy medal Emilii Kiełkowskiej w biegu na 60m podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu.

Sezon letni, to brązowy medal i znakomity wynik Natalii Mach w trójskoku /12,41m/ w Mistrzostwach Polski Juniorów U-20, także w Toruniu.

Kolejna impreza to Mistrzostwa Polski U-18 w Warszawie - srebrny medal sztafety 4x400m w składzie: Jakub Kita, Adrian Zieleźnik, Kamil GŁąbek i Jacek Majewski.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu!

MKS Iskra Pszczyna

43-200 Pszczyna
ul. Bogedaina 22

kom. 501 582 591

Monika i Marek Biela, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.