pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 11 września 2017
  • wyświetleń: 1018

[Iskra Pszczyna] LA: Michał Moroń z kwalifikacją na MP

Utalentowany piętnastolatek - Michał Moroń przebojem "wskakuje" do czołówki nie tylko Śląska, ale również Polski (aktualnie 6 wynik w Polsce w kategorii młodzik).

LA: Michał Moroń z kwalifikcja na MP wrzesień 2017


Zawodnik Iskry Pszczyna zajął drugie miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Opolu w skoku wzwyż, które są bezpośrednią kwalifikacją do Mistrzostw Polski Młodzików. Lekkoatleta uzyskał znakomity wynik 180cm, zaś minimum PZLA wynosi 174cm.

Michał na co dzień trenuje na skoczni, która wymaga nie małej modernizacji: brak rozbiegu na odpowiedniej nawierzchni(tartan) oraz odbicie w miejscu zachodzących na siebie gum, powoduje, że trening techniczny przebiega w szczególnie trudnych warunkach. Mimo tego zawodnik wspaniale zaprezentował się w swoim debiucie na tak poważnych zawodach.

LA: Michał Moroń z kwalifikcja na MP wrzesień 2017


Drugą młodziczką Iskry była Sonia Pala, która nie zdołała zakwalifikować się do finałowej ósemki w konkursie skoku w dal zajmując ostatecznie 10 lokatę. Sonia będzie miała okazję do rewanżu już w przyszłym roku, gdyż startowała z zawodniczkami o rok od siebie starszymi.

Michałowi życzymy wysokich lotów na Małym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego, który w tym roku odbędzie się końcem września w Białej Podlaskiej.

MKS Iskra Pszczyna

43-200 Pszczyna
ul. Bogedaina 22

kom. 501 582 591

Monika i Marek Biela, źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.