pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 13 września 2017
  • wyświetleń: 524

[ZDJĘCIA] Światowy Dzień Pierwszej Pomocy z klubem Diablak

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy obchodzony jest w drugą sobotę września i właśnie 9 września rozpoczęło się dwudniowe szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Szkolenie to było odpowiedzią na oczekiwania niektórych mieszkańców naszego powiatu i zrealizowane było przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Szkolenie realizowane było w ramach zadania publicznego pt. "Tworzenie możliwości mieszkańcom powiatu wzięcia udziału w szkoleniu dotyczącym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z elementami edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia" i współfinansowane przez powiat pszczyński.

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy z DIABLAKiem - 09.09.2017


W trakcie szkolenia 23 osobowa grupa uczestników praktycznie przećwiczyła metody udzielania pierwszej pomocy w wielu różnorakich sytuacjach. Wszyscy poznali zasady przeprowadzania resuscytacji osoby dorosłej, niemowlęcia oraz dziecka. Zajęcia praktyczne obejmowały również opatrywanie różnego typu ran. Uczestnicy szkolenia nauczyli się także używać defibrylatora AED a także wielu innych, związanych z udzielaniem pierwszej pomocy, czynności. Każdy z uczestników w trakcie szkolenia był oceniany i po dwóch dniach otrzymał stosowne zaświadczenie.

Szkolenie prowadzone było przez wykwalifikowanych, czynnie działających ratowników medycznych z firmy Edunavigator.

Bardzo cieszy zwiększające się zainteresowanie tym tematem, zarówno wśród młodzieży szkolnej, jak i osób dorosłych. Następne szkolenia planujemy zorganizować w przyszłym roku.

Dziękujemy również Pani Teresie Wojtanowicz Dyrektorowi Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie za umożliwienie przeprowadzenia szkolenia w salach należących do ciągle rozwijającej się i uatrakcyjniającej swoją ofertę edukacyjną "pszczyńskiej samochodówki".

Informacje na temat działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

W najbliższym czasie zapraszamy na:
- wycieczkę w Pieniny i Beskid Sądecki 08.10.2017
- wycieczkę RODZINNĄ w Beskid Śląski 15.10.2017
- zajęcia na ściance wspinaczkowej 22.09.2017r


Opiekunowie Klubu
Agnieszka i Artur Wojciechowie

Uczniowski KlubSportowo-Turystyczny "DIABLAK"

43-200 Pszczyna
ul. 3 Maja 7

kom. 0504032040
kom. 0609555369

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.