pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 6 grudnia 2017
  • wyświetleń: 6471

Kierowca miał 3 promile, jeździł pomiędzy blokami na os. Piastów

W poniedziałek wieczorem na osiedlu Piastów pomiędzy blokami swoim Renault Kangoo całą szerokością drogi jeździł pijany mężczyzna. Niesforny prowadzący zatrzymany został przez świadków, którzy udaremnili mu dalszą jazdę. Wezwana na miejsce policja zbadała kierowcę, miał blisko 3 promile.

Do zdarzenia doszło około godziny 18.00. - Do dyżurnego jednostki zadzwonił mężczyzna, informując, że wspólnie ze znajomym ujęli nietrzeźwego kierowcę. Prosił, aby patrol przyjechał jak najszybciej, ponieważ ujęty pszczynianin próbuje się wyrwać i jest w stosunku do nich bardzo agresywny - opisuje interwencję pszczyńska komenda.

Szczęśliwie świadkowie zdołali udaremnić kierowcy ucieczkę i przekazać go w ręce policjantów drogówki. Przybyłym na miejsce mundurowym opowiedzieli, jak wyglądała cała trasa niesfornego kierowcy. Z ich relacji wynikało, że mężczyzna swoim Renault jechał całą szerokością drogi, przejechał ulicę Bielską, Marii Skłodowskiej-Curie i między zaparkowanymi na Kazimierza Wielkiego licznymi samochodami. Dodali, że kiedy udało im się zatrzymać jego samochód i wydostać go na zewnątrz, ledwo stał na nogach, a jego mowa była bełkotliwa i czuć było od niego alkohol.

Podejrzenia świadków potwierdziły wyniki badań. Kierujący samochodem mieszkaniec Pszczyny miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie poruszał się drogami, wzdłuż których często spacerują piesi, a we wcześniejszych godzinach również dzieci i młodzież wracająca ze szkół.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.