pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 10 lutego 2018
  • 12 lutego 2018
  • wyświetleń: 2612

Powiat przyznał 54 tys. zł organizacjom społecznym

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego przyznał dotacje organizacjom na zadania realizowane dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Wsparcie zostanie wykorzystane na szkolenie dzieci i młodzieży, propagowanie sportu i turystyki oraz organizację imprez kulturalnych.

Powiat przyznał środki dla organizacji społecznych
Powiat przyznał środki dla organizacji społecznych


Ponad 30 ofert wpłynęło na otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych powiatu pszczyńskiego. Organizacje i stowarzyszenia mogły ubiegać się o środki na działania skierowane do mieszkańców powiatu pszczyńskiego w zakresie kultury, sportu i turystyki. Łączna pula środków wynosiła 54 tys. zł.

- Dziękuję organizacjom za wszystkie inicjatywy, które podejmują w kierunku upowszechniania sportowego trybu życia i realizacji wielu projektów kulturalnych. Nasi społecznicy są kreatywni i co roku proponują nowe działania i pomysły, które możemy wspierać - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza i podkreśla, że dotację na zadanie publiczne wcale nie jest łatwo uzyskać. Wszystko precyzuje ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Najpierw trzeba przedłożyć wniosek, umotywować, określić cele, później przeprowadzić zadanie, a na końcu przedstawić sprawozdanie i rozliczyć przyznane środki.

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego przyznał 17 dotacji na zadania w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na łączną kwotę 34 tys. zł. Co roku to właśnie konkurs ofert w tej dziedzinie cieszy się największą popularnością wśród organizacji z terenu powiatu. Największe przyznanie wsparcie wynosi 3500 zł. Dotacje z powiatu zostaną wykorzystane m.in. na szkolenia: kolarskie, wspinaczki skałkowej, piłki siatkowej, organizację obozu piłkarskiego dla dzieci, obozu siatkarskiego dla dziewcząt oraz organizację wielu imprez i turniejów sportowych.

12 tys. zł trafi do organizacji, które wnioskowały o wsparcie ośmiu zadań w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Środki zostały przyznane m.in. na organizację festiwalu i konkursu fotograficznego, przeglądu zespołów ludowych, festiwalu muzycznego czy wystawy "ceglane domy powiatu pszczyńskiego".

Sześć dotacji o łącznej wartości 8 tys. zł przyznano na zadania w zakresie turystyki i krajoznawstwa. Zrealizowane zostaną m.in. wycieczki turystyczne, rajdy górskie, rowerowe i piesze.

Powiat pszczyński wspiera również inicjatywy skierowane do mieszkańców naszego powiatu, przekazując tzw. małe granty w dziedzinie sportu i kultury. W tym roku do organizacji trafi z tego tytułu 10 tys. zł.

Szczegółowe wyniki otwartych konkursów ofert:
w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej,
w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego,
w zakresie turystyki i krajoznawstwa.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.