• 22 lutego 2018
  • 6 marca 2018
  • wyświetleń: 12881

[ZDJĘCIA] Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Narciarstwie Alpejskim

W niedzielę, 4 marca na stoku Siglany w Wiśle, odbyła się druga edycja Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Starosty Pawła Sadzy.

Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Narciarstwie Alpejskim - 04.03.2018 · fot. GregTeam

Rywalizacji na stoku towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. 54 zawodników rywalizowało w 7 kategoriach. Zawody zostały rozegrane zgodnie z zasadami PZN. Do klasyfikacji końcowej liczyły się dwa przejazdy. Po raz kolejny "królem nart" Powiatu Pszczyńskiego został Filip Main, który uzyskał najszybszy czas zawodów.

Optymizmem napawa fakt, że w kategorii dzieci do lat 11 wystartowało najwięcej zawodników, dlatego możemy być spokojni o przyszłość pszczyńskiego narciarstwa alpejskiego. Podczas gali wręczenia pucharów i nagród, wicestarosta p. Krystian Szostak zapewnił, że w przyszłym roku odbędzie się III edycja Mistrzostw.

- Słowa podziękowania za wsparcie kierujemy do Powiatu Pszczyńskiego, Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz do naszego sponsora Biura Podróży Polan, dzięki którym zawody mogły się odbyć. Dziękujemy oczywiście licznie przybyłym zawodnikom i kibicom narciarstwa - dziękują organizatorzy.