pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 9 marca 2018
  • 16 marca 2018
  • wyświetleń: 2812

[ZDJĘCIA] Dni Otwarte w Powiatowym Zespole Szkół nr 1

Dzień Otwarty to nasza cykliczna impreza. 13 marca warsztaty szkolne Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie przeżyły prawdziwe oblężenie gimnazjalistów.

Dni Otwarte w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie - 13.03.2018 · fot.


Ponad dwustu uczniów szkół gimnazjalnych powiatu pszczyńskiego odwiedziło naszą szkołę indywidualnie bądź pod opieką nauczycieli. Każda grupa rozpoczynała swoją przygodę od przekroczenia progów auli szkolnej, gdzie spotkała się z Dyrektorem Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie - Panią Teresą Wojtanowicz. Podczas tego spotkania gimnazjaliści zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, która stwarza młodym ludziom okazję do kształcenia się w technikum i branżowej szkole I stopnia. Pani Dyrektor przedstawiła młodzieży nie tylko same zawody, ale również perspektywy zatrudnienia po ukończeniu szkoły. Gimnazjaliści zdobyli informacje na temat kierunków kształcenia w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik usług fryzjerskich, technik mechanik, technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik motocyklowy, ślusarz, fryzjer, sprzedawca i wiele innych. Nie sposób tutaj nie wspomnieć o nowych zawodach, takich jak: technik inżynierii sanitarnej, technik robót wykończeniowych w budownictwie oraz magazynier logistyk.

Pani Dyrektor zwróciła szczególną uwagę na wprowadzane w poszczególnych zawodach innowacje, które zwiększają atrakcyjność naszych absolwentów na rynku pracy. Technik usług fryzjerskich - innowacja: "Kosmetyka w wizualizacji", technik mechanik - kontroler jakości, sprzedawca - projektant wystaw i aranżacji wystroju sklepów, ślusarz - spawacz, magazynier - logistyk - operator wózka widłowego. Odwiedzający zapoznani zostali również z patronami poszczególnych zawodów, firmami takimi jak: Puchałka Hair Design, "DTS Serwis", "Yamaha", "Szlif - Pol", P.H.U. Puchałka.

Spotkanie z gimnazjalistami na auli szkolnej uświetnił występ uczniów PZS nr 1, przygotowany przez p. Edytę Wronę. Wychodząc z auli szkolnej młodzież miała okazję zapoznać się z działaniem drukarek 3D oraz skorzystać z usług "Wróżki", która każdemu odwiedzającemu przepowiadała przyszły zawód.

Następnym etapem uczestnictwa w Dniu Otwartym była wizyta na Warsztatach Szkolnych Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie. Tutaj młodzież miała możliwość skorzystania z porady doradcy zawodowego, zapoznania się z ofertą firm "P.H.U. Puchałka", "Szlif - Pol", "DTS Serwis", "Strumet". Ponadto gimnazjaliści mieli okazję zmierzyć się z niecodziennym zadaniem. Cały budynek Warsztatów Szkolnych zamieniony został w popularny ESCAPE ROOM. Wykonując poszczególne zadania młodzież odwiedziła wszystkie pracownie zawodowe i zapoznała się z ich wyposażeniem. Odkrywanie możliwości zawodowych poprzez wspólną zabawę, było doskonałym pomysłem na zaangażowanie i zainteresowanie młodzieży prezentowaną ofertą szkoły. Gimnazjaliści musieli wykazać się nie lada sprytem, by w ciągu 20 minut przejść wszystkie etapy zabawy w poszczególnych pracowniach zawodowych i rozwiązać przygotowane zagadki.

Uwieńczeniem Dnia Otwartego było podpisanie kolejnej umowy patronackiej dla zawodu ślusarz z innowacją spawacz. Umowę z nowym patronem i jednocześnie partnerem szkoły - Zakładem Wyrobów Metalowych Strumet, podpisał Pan Paweł Sadza - starosta pszczyński oraz Pani Teresa Wojtanowicz - dyrektor PZS nr 1, a z ramienia firmy Pan Wojciech Szczypka - wiceprezes.

Dziękujemy odwiedzającym nas gimnazjalistom i zapraszamy do nas!

PZS nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.