pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 15 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 6257

Policjanci z Pszczyny przesiadają się z samochodów na rowery

Na rowerze i w mundurze- dokładnie taki obrazek ukazał się mieszkańcom Pszczyny mijających w ostatnich dniach dwie dzielnicowe. W ich ślady poszedł także ich kolega, st. sierż. Damian Borys, który już wcześniej, służąc jeszcze w "patrolówce", przemierzał ulice miasta na policyjnym jednośladzie. Wszyscy dzielnicowi zgodnie podkreślają, że jest to doskonały sposób na szybkie i przyjemne załatwienie codziennych obowiązków służbowych. Mówią, że lubią ruch na świeżym powietrzu, a że na rowerze i w mundurze... przecież są w służbie.

Pszczyna, policja, rower, Izabela Lis
Dzielnicowa na rowerze · fot.


W pszczyńskiej komendzie, taką propagatorką jazdy na rowerze była mł. asp. Izabela Lis. Każdego roku, jak tylko zrobi się trochę cieplej, czyli tuż po wiosennych roztopach, wsiada na swój jednoślad i rusza w rejon. Nie ukrywa, że jest miłośniczką rowerowych wycieczek, dlatego też, z chwilą kiedy w pszczyńskiej jednostce zostały utworzone rowerowe patrole zgłosiła się jako pierwsza na listę chętnych.

Do jej zadań należało wówczas patrolowanie rejonu parku miejskiego i zalewów wodnych w Łące i Goczałkowicach. I tak zostało. Pracując od kilku lat jako dzielnicowa, w dalszym ciągu nie odstawia do garażu swoich służbowych "dwóch kółek". Mieszkańcy jej rejonu doskonale wiedzą, że wraz z nadejściem wiosny mogą liczyć na obrazek jadącej na rowerze w pełnym umundurowaniu policjantki. Pytana o to dlaczego, odpowiada: - Bo lubi, jest szybciej, no i przyjemniej niż w radiowozie.

Takim niecodziennym sposobem na służbę zaraziła również innych dzielnicowych. Dołączyli do niej, pracująca od niedawna w pszczyńskiej komendzie, mł. asp. Justyna Zawierucha i wymieniony powyżej, st. sierż. Damian Borys.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.