pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 17 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 9219

Na os. Piastów 27-latek zasłabł za kierownicą. Mogło dojść do tragedii

W niedzielę na osiedlu Piastów 27-letni mieszkaniec Piasku zasłabł za kierownica dostawczego Peugeota Boxera. W sąsiedztwie przejeżdżała akurat para rowerzystów i przechodzili piesi. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał.

Piastów, kierowca zasłabł
Na os. Piastów 27-latek zasłabł za kierownicą. Mogło dojść do tragedii. · fot.


Zdarzenie miało miejsce na ulicy Bolesława Śmiałego. - 27-latek z Piasku w pewnym momencie zasłabł. Zamiast pojechać po łuku, wjechał w żywopłot zielonego ogródka przed jednym z bloków, a następnie uderzył w rosnące tam drzewo - informuje Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie.

Jak relacjonują mundurowi, w tym samym czasie obok jego auta przejeżdżała para rowerzystów i szło kilku pieszych. Na szczęście nic im się nie stało. - Kierowca samochodu natomiast, jak tylko z niego wysiadł, ponownie źle się poczuł. Do czasu przyjazdu karetki siedział na jezdni oparty o auto. Był bardzo słaby i w szoku. Jako pierwsi, pomogli mu przechodnie i świadkowie. To oni wezwali na miejsce służby medyczne i patrol policji - opisują zdarzenie.

Ostatecznie mężczyzna został zabrany do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy. Przybyli na miejsce policjanci ustalili natomiast przebieg całego zdarzenia.

- Wydawać by się mogło, że nic takiego się nie stało, bo przecież nikt poważnie nie ucierpiał, a drzewo, w które uderzył samochodem 27-latek, nie było aż tak duże. Należy jednak pamiętać, że doszło do tego w strefie, w której pieszy może poruszać się swobodnie po całej udostępnionej do użytku przestrzeni. W miejscu, gdzie przepisy mają służyć przede wszystkim zamieszkującym tam osobom. Mają również zapewnić bawiącym się na tym obszarze dzieciom maksimum bezpieczeństwa - komentuje zdarzenie policja.

- Warto więc nie zapominać, że pomimo tego, iż jako piesi mamy pierwszeństwo w strefie zamieszkania, to zdrowy rozsądek nakazuje nam zachować czujność i ostrożność. Nikt nam bowiem nie zagwarantuje, że na osiedle nie wjedzie np. pijany kierowca lub taki, który nie najlepiej się czuje i w każdej chwili może zasłabnąć, tracąc panowanie nad pojazdem. Pamiętajmy o tym i uczmy tego nasze dzieci. Powtarzajmy im, że nawet przechodząc przez osiedlową drogę, zanim wbiegną na ulicę muszą wcześniej upewnić się, że są bezpieczne i na pewno nie jedzie żaden samochód - ostrzegają policjanci.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.