pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 10 lipca 2018
  • wyświetleń: 6821

[WIDEO, ZDJĘCIA] Czy ktoś porzucił psa przy "jedynce" w Pszczynie?

Do naszej redakcji trafiły poruszające zdjęcia wykonane we wtorek wieczorem przy trasie DK-1 w Pszczynie. Błąkał się tam pies, który próbował odnaleźć swojego pana. Zachowanie czworonoga wskazywało, że był zagubiony.

Zagubiony pies przy krajowej jedynce - 10.07.2018
fot.


We wtorek tuż przed godziną 20:00 do naszej redakcji dotarła taka wiadomość:
Witam, prawdopodobnie ktoś porzucił psa przy Górnośląskiej. Biega od auta do auta na stacji Orlen przy McDonald’s. Może się spłoszyć i wpaść pod samochody na dwupasie. Dzwoniliśmy na straż miejską ale nas spławiano do zieleni miejskiej która już nie pracuje. Może wy pomożecie?


Pomocy może udzielić fundacja "Zwierzęca Arkadia" działa na terenie gminy Pszczyna i okolic od lipca 2012 roku. Mieści się w Jankowicach przy ulicy Sarenek 10B. Zajmuje się niesieniem pomocy zwierzętom najbardziej pokrzywdzonym, tym które nie potrafią się same obronić. W ciągu blisko 4 lat działalności organizacja pomogła prawie 400 psom, 300 kotom, 11 koniom, śwince i niezliczonej ilości jeży czy ptaków. Szczegółowo działalność tej organizacji opisywaliśmy w artykule: Fundacja "Zwierzęca Arkadia" z Jankowic apeluje o pomoc


Zagubiony pies przy krajowej jedynce - 10.07.2018
fot.


Wakacje to ciężki czas dla czworonogów. Według szacunków organizacji zajmujących się pomocą dla zwierzą, w tym okresie dochodzi do około 30-40% większej ilości przypadków, gdy właściciel porzuca swojego pupila. Zwierzęta często są przeszkodą w wakacyjnych wyjazdach, ponieważ nie można ich zostawić samych w domu i nie sposób zabrać np. na zagraniczne wycieczki.

Na terenie powiatu pszczyńskiego jak i powiatów ościennych, funkcjonują prywatne ośrodki, gdzie można zostawić podopiecznego podczas urlopu. Tam nasi podopieczni są pod okiem fachowców. Hotele dla zwierząt zapewniają: pobyt domowy, w ogrodzie lub w kojcu oraz duży, ogrodzony teren, gdzie pieski będą mogły bezpiecznie pobiegać i wyhasać się do woli. Koszt takiej usługi to 30-40 złotych za dobę pobytu psa, którego trzeba wcześniej przygotować. Najczęstszymi warunkami przyjęcia do hotelu są:

  • Udostępnienie książeczki zdrowia z wpisem kompletu aktualnych szczepień (czyli szczepienie przeciw wściekliźnie i przeciw chorobom zakaźnym.

  • Odrobaczenie 3 dni przed przybyciem psa do hotelu.

  • Zabezpieczenie (lub zlecenie zabezpieczenia) pupila przeciw pchłom i kleszczom.


Fundacje, schroniska i organizacje zajmujące się pomocą dla zwierząt w Polsce i na całym świecie, od lat apelują o zdrowy rozsądek do ludzi. Jak widać nadal bezskutecznie. Kampania "Gift" ("Prezent") przygotowana przez agencję DeadLens Pictures w imieniu węgierskiej firmy Zoetis, to jeden z najbardziej poruszający filmów w sieci. Warto poświęcić 4 minuty i 46 sekund na to nagranie. Daje do myślenia.

sid / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA