pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 4 sierpnia 2018
  • 25 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 3685

III Nocny Bieg po Pszczynie już w październiku

13 października odbędzie się trzecia edycja Nocnego Biegu po Pszczynie. Na trasie − 6,7 km − na zawodników amatorów czekają atrakcje wizualne, które nadają imprezie niezwykłego charakteru i dostarczają wrażeń, stąd podtytuł biegu: "Lotanie po ćmoku".

II Nocny Bieg Po Pszczynie - start do biegu - 14.10.2017 r. · fot.


Bieg wystartuje 13 października o godz. 19.00 w Pszczynie. Nordic walking wystartuje 10 minut później. Start i meta imprezy zlokalizowane będą na pszczyńskim rynku. Trasa Nocnego Biegu prowadzi poprzez zabytkową zabudowę miejską oraz park rozciągający się wokół zamku. Na uczestników czekają świetlne niespodzianki, które mogą podziwiać, nie przerywając wyścigu. Ponieważ część trasy będzie oświetlona pochodniami, organizatorzy zalecają, aby biegacze i "kijkarze" zabrali ze sobą latarki czołówki.

Zarówno w biegu, jak i nordic walking prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn. Na zdobywców i zdobywczynie trzech pierwszych miejsc czekają puchary i nagrody finansowe. Natomiast wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale.

II Nocny Bieg Po Pszczynie - start do biegu - 14.10.2017 r. · fot.


Opłata startowa zostanie w całości przekazana na budowę Domu Ojca Pio − kompleksu, w którym zaprojektowano działalność hospicjum stacjonarnego, hospicjum domowego, przychodnię specjalistyczną − w tym poradnię paliatywną − oraz ośrodek dziennego pobytu dla osób niesamodzielnych i noclegownię. Budowę zainicjowało i prowadzi Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie, które działa nieprzerwanie od 19 lat, zapewniając profesjonalną pomoc medyczną, rehabilitacyjną i psychologiczną chorym w ostatnim etapie choroby nowotworowej.

Nocny Bieg po Pszczynie organizowany jest po raz trzeci. Pomysłodawcami są Zdzisław Spyra i Leszek Pławecki. Współorganizatorem jest Hospicjum św. Ojca Pio i Burmistrz Pszczyny. Regulamin Nocnego Biegu po Pszczynie 2018 znajduje się na www.hospicjumOjcaPio.pl w zakładce "Przyłącz się".

Nocny Bieg po Pszczynie

new, BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.