pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 8 listopada 2018
  • wyświetleń: 444

Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej we Frydku

29 października uczniowie klas pierwszych przed społecznością szkolną oraz rodzicami złożyli ślubowanie.

Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Stanisława Hadyny we Frydku - 29.10.2018 · fot.


Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Hadyny we Frydku rozpoczęła się wystąpieniem wicedyrektor Karoliny Brzenczek, która powitała zebranych i skierowała serdeczne słowa do pierwszoklasistów oraz ich rodziców. Uczniowie pięknie zaprezentowali umiejętności i talenty w programie artystycznym. Było to ogromne przeżycie, ponieważ dzieci przygotowywały się do występu od początku roku szkolnego. Pod kierunkiem wychowawczyń - Małgorzaty Ulczak i Anety Pełki - dzielnie uczyły się ról, piosenek, tańca i wytrwale ćwiczyły podczas prób.

Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Zaprezentowane przedstawienie pt. "Tomcio Paluszek idzie do szkoły" wywołało burzę oklasków. Uczniowie błysnęli talentem wokalnym, wspólnie śpiewając piosenkę pt. "Poznajmy się nawzajem" oraz "Literkowo". Popisali się także w tańcu z parasolami do muzyki pt. "Deszczowa piosenka". Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania wicedyrektor Karolina Brzenczek dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Na zakończenie uczniowie otrzymali rogi obfitości, zakładki do książek i wspólnie z rodzicami pozowali do pamiątkowych zdjęć. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Hadyny we Frydku

43-227 Frydek
ul. Miodowa 17

tel. 032 2116229

Aneta Pełka

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.