pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 5 grudnia 2018
  • wyświetleń: 302

Wystawa o historii powiatu pszczyńskiego w Pawłowicach

Od poniedziałku w gminie Pawłowice można oglądać wystawę plenerową archiwalnych zdjęć mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Zdjęcia wykonane blisko 100 lat temu przypominają mieszkańcom historię ich małej ojczyzny. Pozostają nie tylko wspomnieniem dla najbliższych, ale stanowią również lekcją historii dla kolejnych pokoleń, o tym, jak wyglądało życie rodzinne w dwudziestoleciu odrodzonej Rzeczypospolitej.

Wystawa o historii powiatu pszczyńskiego w Pawłowi
Wystawa o historii powiatu pszczyńskiego w Pawłowicach · fot.


Stowarzyszenie Fotograficzne im. Mieczysława Wielomskiego "Przeciw Nicości" zainicjowało zbiórkę zdjęć z rodzinnych archiwów mieszkańców powiatu. Następnie we współpracy z Powiatem Pszczyńskim oraz poszczególnymi jego gminami w ramach projektu uRODZINY NIEPODLEGŁEJ NA ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ została przygotowana wystawa, którą do 6 stycznia możemy oglądać w Pawłowicach. Osiemnaście fotografii, w tym dwie udostępnione przez mieszkańców gminy Pawłowice, jest ustawionych przy bocznym wejściu do Urzędu Gminy (przy ul. Zjednoczenia 60). Od 13 grudnia w Galerii Drugie Piętro w Centrum Kultury w Pawłowicach udostępniona będzie drugą część wystawy złożona z kilkudziesięciu zdjęć.

Projekt dofinansowany ze środków z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa". Współfinansowanego z budżetu Powiatu Pszczyńskiego.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA