pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 7 grudnia 2018
  • wyświetleń: 696

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie z Diablakiem

W sobotę 1 grudnia br., bardzo liczna grupa uczestników udała się na wycieczkę do Drezna, m.in. w celu uczestnictwa w słynnych Jarmarkach Bożonarodzeniowych.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie


Dzięki bardzo wczesnej godzinie startu, wszystkim uczestnikom udało się zrealizować całość zakładanego programu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spotkania z Panią Izą, licencjonowaną przewodniczką po Dreźnie. Pierwszym elementem zwiedzania była godzinna przejażdżka po Dreźnie, w trakcie której przybliżona została historia miasta i omówione widoczne zabytki. W trakcie jej trwania odwiedziliśmy sklep z musztardami, gdzie każdy mógł popróbować kilkuset różnych rodzajów musztard. Następnym elementem był spacer po starym mieście, w trakcie którego uczestnicy zobaczyli m.in. luterański kościół Marii Panny, jeden z najważniejszych barokowych zabytków w Niemczech, Rezydencję Wettynów, Katedrę Świętej Trójcy oraz inne zabytki. Oprowadzanie połączone było również z opowieściami i ciekawymi historiami o mieście i osobach z nim związanych, np. Auguście II Mocnym, Hrabinie Cosel czy zbombardowaniu w czasie II Wojny Światowej i odbudowie miasta. Po skończeniu spaceru mieliśmy kilka godzin na to, by indywidualnie skorzystać z szerokiego zakresu ekspozycji drezdeńskich muzeów, przede wszystkim zaś z ogromnej oferty licznych drezdeńskich jarmarków.


Jako organizatorzy cieszymy się z zainteresowania naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Na najbliższe wycieczki zapraszamy już w styczniu. Zapraszamy również na zajęcia na ściance wspinaczkowej - najbliższe 14.12.2018r. Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez są dostępne na stronie klubu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Opiekunowie Klubu

Agnieszka Szczypka-Wojciech
Artur Wojciech

43-200 Pszczyna
ul. 3 Maja 7

kom. 0504032040
kom. 0609555369

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA