pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 19 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1360

Za błędy okołoporodowe należy się rekompensata. Jak ją uzyskać?

Materiał reklamowy partnera:

W razie wystąpienia komplikacji podczas porodu należy mieć na uwadze, że wszelkie nieprawidłowe działanie lekarza, pielęgniarki czy położnej może zostać uznane za błąd lekarski. Zależnie od tego, jakie konsekwencje będzie ze sobą niosło postępowanie niezgodne z posiadaną wiedzą medyczną, pokrzywdzonym pacjentom lub ich rodzinom przysługuje większe lub mniejsze odszkodowanie. Sprawdź, z czyją pomocą wnieść roszczenie o świadczenie od szpitala, żeby otrzymać je w możliwie najkrótszym czasie i nie narażać się na niepotrzebny stres.

Za błędy okołoporodowe należy się rekompensata


Dochodzenie odszkodowania za błędy medyczne w praktyce nie jest takie prosteWbrew temu, co sugerują reklamy i różnego rodzaju broszury, ubieganie się o należną rekompensatę za błąd w sztuce lekarskiej jest dalekie od przyjemnego lub choćby pozbawionego komplikacji. W rzeczywistości to złożony, wieloetapowy proces, w który zaangażowane jest wiele osób. Często od zgłoszenia sprawy do wypłaty świadczenia mija kilka miesięcy, podczas których pokrzywdzony były pacjent zgłaszający roszczenie, narażony jest na silny stres i wielokrotne powracanie pamięcią do bolesnych przeżyć.

Jak więc ubiegać się o odszkodowania za błędy medyczne, żeby procedura prowadząca do wypłaty środków przez daną placówkę była możliwie najmniej traumatyczna dla poszkodowanego? Odpowiedzią na to pytanie są profesjonalne stowarzyszenia zatrudniające doświadczonych radców prawnych oraz osoby, które specjalizują się w prawie medycznym. Dobrym przykładem takiego miejsca jest Ośrodek Pomocy Poszkodowanym powstały dla pacjentów, którzy ucierpieli w wyniku błędu lekarskiego. Głównym obszarem działalności Ośrodka jest uzyskiwanie odszkodowań za błędy okołoporodowe. Ich powikłania są bardzo poważne, to m.in. niedotlenienie płodu, pęknięcie macicy oraz inne komplikacje, do których doszło z winy personelu medycznego.

Dlaczego skorzystanie ze wsparcia to korzystne rozwiązanie dla poszkodowanego?Przede wszystkim, zgłoszenie się do Ośrodka Pomocy Poszkodowanym nic nie kosztuje. Można to zrobić osobiście, drogą e-mailową lub telefonicznie. Warto wspomnieć, że w tego typu ośrodkach świadczone są darmowe porady, gdyż pracownicy działają dla klientów i w ich imieniu. Skrupulatnie analizują oni powierzone im sprawy i podsuwają pokrzywdzonym najlepsze drogi walki o odszkodowania za błędy medyczne. Ponadto, dysponując fachowym wsparciem można być pewnym, że w toku postępowania żadna istotna dla nas kwestia nie zostanie pominięta. Profesjonalna pomoc jest zatem nieoceniona, szczególnie w trudnych przypadkach, gdy uzyskanie rekompensaty za doznaną krzywdę z pozoru wydaje się niemożliwe.