pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 15 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 342

Oszczędność zaczyna się już na etapie wyboru projektu domu - sprawdź projekty domów tanie w budowie

Materiał reklamowy partnera:

Budowa własnego domu to niewątpliwie ogromne przedsięwzięcie i spora inwestycją. By dom spełniał wszystkie nasze oczekiwania, a do tego był ekonomiczny na etapie budowy oraz w późniejszym użytkowaniu, trzeba bardzo rozsądnie zaplanować całą jego budowę - od chwili wyboru i zakupu działki, po etap wykańczania wnętrz. Jednym z najważniejszych etapów będzie jednak wybór odpowiedniego projektu domu.

domoweklimaty-domu-z-poddaszem-uzytkowym


Jak oszczędzać z głowąOszczędności można szukać właściwie na każdym etapie inwestycji, jaką jest budowa domu. To jednak moment wyboru projektu będzie decydował o wymiarze kolejnych wydatków, zarówno tych związanych z wynagrodzeniem dla projektantów, zakupu materiałów oraz budową domu, jak i późniejszych kosztów wynikających z jego użytkowania.

Projekt gotowy czy indywidualny?Projekt gotowy będzie zdecydowanie tańszy od indywidualnego, zamówionego w pracowni architektonicznej. Jednak by tak było, warunkiem jest konsekwencja i zachowanie w pełni proponowanych w projekcie rozwiązań, gdyż każda zmiana oznacza dodatkową pracę projektantów adaptujących projekt, a tym samym koszty ich wynagrodzenia. Kupując gotowy projekt domu, otrzymujemy również kompletną wycenę jego budowy i kosztów materiałów. W przypadku zmian, również ten kosztorys ulegnie modyfikacji. Mniej przewidywalne stają się także koszty budowy. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i poświęcić więcej czasu poszukiwaniom projektu, który spełni wszystkie nasze oczekiwania, niż potem żałować. Wyszukiwarka, dostępna na stronie domoweklimaty.pl, z pewnością ułatwi znalezienie domu o wymarzonym kształcie, metrażu oraz przystosowanego do rodzaju posiadanej przez inwestora działki. W przypadku jakichkolwiek pytań doradcy firmy z chęcią udzielą wszelkich dodatkowych informacji.

Oszczędny projekt domu - od czego zacząć?Jak ciąć koszty podczas budowy domu jednorodzinnego? Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jak duży dom jest nam potrzebny. Bardzo często inwestorzy decydują się na budowę zbyt dużego domu, zapominając o tym, że większa powierzchnia oznacza wyższe koszty ogrzewania, elektryczności, a także ewentualnych remontów, a ponadto - więcej sprzątania. Optymalna ilość pomieszczeń i wielkość całego budynku to podstawa późniejszych oszczędności.

Dach taniego w budowie domu - domoweklimaty.pl
Dach taniego w budowie domu - domoweklimaty.pl


Istotny będzie również kształt bryły naszego budynku - im będzie on prostszy, tym mniej zapłacimy geodecie, a także koszty budowy prostej bryły będą mniejsze. Istotny jest również kształt dachu - proste, dwuspadowe dachy będą najtańsze w konstrukcji i budowie. Kiedy zdecydujemy się na dom z poddaszem użytkowym, najwięcej zaoszczędzimy, jeśli uda się oświetlić pomieszczenie przy pomocy niewielkiej ilości okien. Zyskamy nie tylko na materiałach i robociźnie, ale będzie to miało także wpływ na późniejszą energooszczędność naszego domu. Istotna będzie również grubość izolacji termicznej, wykorzystanie naturalnych źródeł energii, energooszczędny oraz wydajny piec grzewczy, montaż okien utrzymujących ciepło czy system wentylacji. Należy więc pamiętać, że wydatki na nowoczesne systemy grzewcze czy elektryczne zagwarantują nam spore oszczędności rozłożone na dziesiątki lat użytkowania domu.