pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 16 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 407

Inwestycja w hosting. Spójrz, co wziąć pod uwagę

Materiał reklamowy partnera:

Szukasz dobrego usługodawcy, który zaoferuje Ci solidny hosting? Nie powinieneś stawiać w głównej mierze na względnie niską cenę, ale przede wszystkim na jakość. Na hostingu oczywiście nie każdy musi się znać, ale jest kilka istotnych kryteriów wyboru, na jakich zawsze należy się skoncentrować. O czym mowa? Wyjaśnimy wszystko w dalszych częściach poradnika.

Inwestycja w hosting


Przydatne do rozpatrzeniaPorównaj kilka ofert różnych firm hostingowych, patrząc w kontekście nie tyle ogólnych warunków, jakie proponują, ale tego, co wchodzi w skład ich oferty i co jest wymagane konkretnie przez Twój serwis. Nie bez znaczenia jest oczywiście przestrzeń dyskowa, jaką będziemy mieć do wykorzystania, jak również i ilość pamięci przekazanej nam do osobistego użytkowania jako konsumenta podpisującego umowę na dany okres świadczenia usług hostingowych. Ponadto, nie pomińmy limitów transferowych jakie niestety zazwyczaj nie pozwalają rozwijać witryny i rozbudowywać jej na tyle, żeby była szansa na systematyczne podążanie za postępem technologicznym, czy coraz to nowszymi trendami internetowymi. Ograniczenia wyraźnie działają na niekorzystny obraz naszej strony w oczach potencjalnej grupy odbiorców, sprawiając tym samym, że nasza witryna stanie się prędzej czy później wyparta przez inne serwisy, które po prostu mają lepszy hosting. Słaba jakość hostingu jest bowiem równoznaczna z częstą awaryjnością, z przeciążeniami, słabym wczytywaniem się treści, czy jedynie fragmentarycznym ładowaniem grafiki znajdującej się na stronie.

ZdecydujPrzed wyborem hostingu obowiązkowo musisz postawić sobie kilka konkretnych pytań. Po pierwsze, czy niezbędny jest Ci dostęp ssh, czy zamierzasz w najbliższym czasie urozmaicać swój serwis, czy masz wystarczającą wiedzę do tego, aby technicznie poradzić sobie z obsługą hostingu - o ile taki jego wariant zakupisz, że zyskasz opcję samodzielnego sterowania serwerem. Po drugie, pomyśl czy masz plan przekazać dostęp do konta komuś innemu, dajmy na to grafikowi. Kluczowe jest także rozważenie, co w przypadku ewentualnych utrudnień w przeglądaniu Twej witryny - czy przyniesie Ci to jakieś duże straty? Warte zastanowienia jest też to, czy poradzisz sobie ze wszystkimi kwestiami hostingowymi indywidualnie. Jeśli nie masz stosownego przygotowania w tym temacie, wybieraj firmy takie jak przykładowo Linuxpl.com, które będą zapewniały Ci kompleksowe wsparcie eksperckie. Nie pomijaj też zabezpieczeń w formie certyfikatów SSL oraz backupów.