pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 21 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1171

Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Zamkowym w Pszczynie

Za nami:

W sobotę, 27 kwietnia w godzinach 12.00 - 13.00 w Muzeum Zamkowym w Pszczynie organizowany jest Dzień Wolnej Sztuki, w tym roku odbywający się pod hasłem "Miłość". Cena biletu na wydarzenie: 1 zł (bilet okolicznościowy).

pszczyna,zamek,muzeumzamkowe,muzeum,fotodnia,instagram
Muzeum Zamkowe w Pszczynie


Ile czasu spędzasz na oglądaniu jednego dzieła sztuki w muzeum? 8 sekund? Badania mówią, że taka jest średnia wśród zwiedzających. Czy Twoja wizyta w muzeum to tak na prawdę jeden wielki maraton, podczas którego chcesz zobaczyć wszystkie pokazywane na ekspozycjach obiekty?

Muzea mają inspirować, a nie męczyć - dlatego proponujemy Wam Dzień Wolnej Sztuki, czyli Slow Art - ruch Wolnej, a raczej Powolnej Sztuki.

W ciągu godziny przyjrzyj się pięciu wybranym przez Muzeum obiektom i oglądaj je powoli. Zastanów się, co dokładnie widzisz. Jakie emocje w Tobie wywołują.

Posłuchaj, co do Ciebie mówią. Przed każdym dziełem stoją nasi wolontariusze, którzy będą pomagać Wam w wolnym oglądaniu sztuki. Spróbują Was pobudzić do dyskusji i zainspirować do zastanowienia się nad tym, co widzicie.

Eksponaty, o których będziemy rozmawiać:
  • Miniatura "Dziecko i oko matki"
  • Grupa figuralna - "Niobe z córką Chloris"
  • Grafika "Rozstanie Achillesa i Bryzeidy"
  • Kurtka mundurowa weterana powstań śląskich
  • Obraz "Chrystus błogosławiący dzieci"


43-200 Pszczyna
ul. Brama Wybrańców 1

tel. 032 2103037
tel. 032 4490888

new / pless.pl, źródło: Muzeum Zamkowe

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA