pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 18 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2889

Podczas spotkania w urzędzie pożegnano odchodzących sołtysów

Podczas spotkania z przedstawicielami jednostek pomocniczych gminy Pszczyna żegnano odchodzących sołtysów. Ze swoją funkcją pożegnali się sołtys Brzeźc Ryszard Harazin oraz sołtys Jankowic Michał Pudełko.

Sołtys Ryszard Harazin, Dariusz Skrobol
Podczas spotkania w Urzędzie Miejskim pożegnano odchodzących sołtysów. · fot.


Obaj panowie w trakcie wiosennych spotkań wyborczych nie zdecydowali się ubiegać ponownie o sprawowane funkcje.

Za wieloletnią współpracę burmistrz Dariusz Skrobol złożył podziękowania na ręce Ryszarda Harazina. Michał Pudełko nie mógł uczestniczyć w spotkaniu.

- Dzisiaj bycie Sołtysem to nie tylko samo administrowanie, to również skuteczne reprezentowanie sołectwa w gminie, to dbałość, aby postulaty Zebrań Wiejskich znalazły odzwierciedlenie w projektach budżetu gminy i planach jej rozwoju. Dobry Sołtys musi być także sprawnym organizatorem, który potrafi rozbudzić aktywność lokalnej społeczności, motywować mieszkańców do włączania się w sprawy własne i sołectwa - napisali w podziękowaniach burmistrz Skrobol i przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Szczotka.

Nowym sołtysem Brzeźc została Halina Dziurosz natomiast w Jankowicach wybrano Marka Wojtalę.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA