pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 7 maja 2019
  • 18 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 3525

Jubileusz Biegu Pawłowickiego - bieg na 5 km oraz 2,5 km marszu z kijami

Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę wakacji, 25 sierpnia w centrum Pawłowic spotkają się nie tylko miłośnicy biegania, ale również wszyscy lubiący dobrą zabawę i aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu.

bieg pawłowicki


Jubileuszowa edycja Biegu Pawłowickiego będzie szczególna, bo poza biegaczami rywalizującymi na dystansie 5 km, po raz pierwszy do sportowych zmagań przystąpią również zawodnicy nordic walking. Dla nich przygotowana została krótsza, bo 2,5-kilometrowa trasa. Główny bieg, na dystansie 5 kilometrów, w tym roku poprowadzony zostanie nową trasą prowadzącą ul. Wodzisławską, Nową, Poprzeczną, Miarki, Mickiewicza i Zjednoczenia. W biegu jest już komplet zawodników, limit 500 miejsc został w tym roku szybko wyczerpany. Do 17 sierpnia jest jeszcze możliwość zapisania się na nordic walking, zostało kilka wolnych miejsc.

Harmonogram imprezy rozpocznie Bieg Dzieci i Młodzieży (DiM) o godz. 12:10, następnie o godz. 14:00 rozpocznie się bieg sztafet (4x350). Trasa obu konkurencji prowadzi alejkami pawłowickiego parku. Ponieważ nie ma dolnej granicy wiekowej - dzieci z rocznika 2014 i młodsze, jeżeli tylko potrafią się poruszać na własnych nogach, mogą biec za rękę z rodzicem lub opiekunem. Zapisy potrwają do 17 sierpnia, chyba że wcześniej zostanie osiągnięty limit 350 zawodników, opłata za udział w biegu (DiM) wynosi symboliczną złotówkę. Dla dzieci w pakietach startowych, oprócz pamiątkowych koszulek, znajdą się napoje, słodycze, makaron w kształcie literek, drobny upominek, a na mecie - medal. Natomiast na zwycięzców w różnych grupach wiekowych czekają sprzęt sportowy, książki, puzzle i wiele  przydatnych gadżetów: słuchawki, notes, pendrive, piórnik itp., dodatkowo również szczoteczki do zębów i zniżki na zabiegi dentystyczne.

Rejestracja sztafet odbywa się w kasie Gminnego Ośrodka Sporty w Pawłowicach i potrwa do 24 sierpnia oraz w biurze zawodów w parku im. ks. S. Pisarka, w dniu imprezy 25 sierpnia. Na zwycięzców sztafety czekają ciekawe nagrody rzeczowe oraz złote, srebrne i brązowe medale. 

- Od samego początku Bieg Pawłowicki odbywał się dzięki zaangażowaniu licznych partnerów, którzy wspierali i nadal wspierają nasze wydarzenie. Dziękujemy wszystkim, którzy chętnie włączają się w organizację imprezy poprzez pomoc finansową, zakup nagród, poczęstunku i pakietów dla zawodników oraz innych atrakcji, z których korzystają wszyscy obecni w parku - mówią organizatorzy.

Już teraz zapraszamy całe rodziny, bo Bieg Pawłowicki to nie tylko zmagania profesjonalistów o najlepszy czas, ale dobra zabawa dla wszystkich. Organizatorzy przygotowują dodatkowe atrakcje dla całych rodzin.

Program zawodów:
10.00-12.00 Odbiór pakietów startowych w Biurze Zawodów zawodników biorących udział w Biegu Dzieci i Młodzieży
11.00-13.30 Rejestracja zawodników biorących udział w Sztafecie
11.00-14.00 Odbiór pakietów startowych w Biurze Zawodów zawodników biorących udział w Biegu na 5 km i nordic walking
w Parku im. ks. Prof. Stanisława Pisarka przy Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach                                                                                                          
12.00-12.10 Wspólna rozgrzewka dzieci i młodzieży
12.10-13.40 Bieg Dzieci i Młodzieży
13.40-14.00 Ceremonia wręczania nagród dla zwycięzców Biegu Dzieci i Młodzieży 
14.00-14.30 Sztafeta 4 x 350 m 
14.30-14.40 Wspólna rozgrzewka Biegu i nordic walking
14.45 Start biegu na 5 km i nordic walking 2,5 km
15.45 Zamknięcie trasy Biegu na 5 km i nordic walking
16.00 Ceremonia wręczania nagród dla zwycięzców Biegu na 5 km, nordic walking i Sztafety

Organizatorem Biegu jest Gmina Pawłowice oraz Gminny Ośrodek Sportu w Pawłowicach. Więcej szczegółów na stronie www.pawlowice.pl w zakładce czas wolny, Bieg Pawłowicki 2019.

Jubileusz Biegu Pawłowickiego

ab, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA