pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 12 września 2019
  • wyświetleń: 505

Startuje IX sezon "Poezji i muzyki pod 13"

W piątek 20 września rozpocznie się kolejny sezon "Poezji i muzyki pod 13".

"Poezja i muzyka pod 13" anielsko i diabelsko - 10.05.2019
"Poezja i muzyka pod 13" anielsko i diabelsko - 10.05.2019 · fot.


- Cykl zainaugurowaliśmy w październiku 2011 roku i od tej pory regularnie raz w miesiącu zapraszamy na koncert, którego repertuar składa się z najładniejszych wierszy największych polskich poetów oraz wybranych piosenek nawiązujących do tematu wieczoru. Przez osiem sezonów staraliśmy się, aby tematy były bardzo różnorodne. Celem tego cyklu jest prezentowanie piękna słowa polskiego w wersji recytowanej i śpiewanej. Za nami już 76 spotkań z Państwem i wspólnego przeżywania treści prezentowanych przez nas tekstów - mówi Renata Zborowska.

Nowy sezon rozpocznie się od przedstawienia utworów związanych z tytułem wieczoru: "Iść w stronę słońca". Słońce to życie, radość, marzenie, cel, relaks, piękno i wszystko, co kojarzy się z codziennymi troskami każdego człowieka.

Przygotowano wiersze Wisławy Szymborskiej, Adama Asnyka, Leopolda Staffa, Adama Mickiewicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i innych oraz pełne zadumy i radości piosenki ze słońcem w tle.

- Czekamy zatem na Państwa w piątek 20 września o godzinie 18.00 w "13" z filiżanką dobrej kawy i herbaty oraz pięknym i mądrym słowem poetyckim - zaprasza Renata Zborowska.

poezja i muzyka pod 13

ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA