pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 18 września 2019
  • wyświetleń: 1965

Gmina Suszec otrzymała dofinansowanie na wymianę lamp

56 mln zł trafi do 11 gmin w województwie śląskim, w tym m.in. do gminy Suszec, na nowoczesne oświetlenie. Umowy w tej sprawie podpisano w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Gmina Suszec otrzymała dofinansowanie na wymianę o
Gmina Suszec otrzymała dofinansowanie na wymianę oświetlenia - 16.09.2019 · fot.


W uroczystym podpisaniu umów z przedstawicielami gmin uczestniczył marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz wicemarszałek Wojciech Kałuża. - Wymiana oświetlenia na nowoczesne poprawi bezpieczeństwo w naszych gminach, wpłynie na jakość życia mieszkańców i przyniesie istotne korzyści związane z ekologią. Dzięki tym środkom uda się wymienić prawie 13 tys. lamp i 2,3 tys. słupów oświetleniowych w całym regionie, co znacząco poprawi komfort życia i obniży koszty oświetlenia w gminach - podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego do dofinansowania wybrano 15 projektów z zakresu efektywności energetycznej. Ich łączna kwota to blisko 74,4 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków unijnych to ponad 56 mln zł. Na skutek przeprowadzonych prac nastąpi wzrost efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Realizacja projektów pozwoli na uzyskanie efektów ekologicznych, związanych ze zmniejszeniem zużycia energii, a więc zmniejszeniem emisji m.in. CO2 oraz efektów ekonomicznych, związanych z obniżeniem kosztów eksploatacji systemu oświetlenia ulicznego.

Gmina Suszec otrzymała dofinansowanie na wymianę o
Gmina Suszec otrzymała dofinansowanie na wymianę oświetlenia - 16.09.2019 · fot.


Celem projektu jest również poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i ugruntowanie niskoemisyjnego charakteru gospodarki lokalnej.

Środki trafią do 11 gmin z województwa śląskiego, wśród nich znalazły się: Suszec, Bieruń, Siemianowice Śląskie, Orzesze, Ciasna, Sosnowiec, Tychy, Gierałtowice, Ornontowice, Bytom i Chorzów. Największe dofinansowanie otrzymały gminy: Sosnowiec - 16,5 mln zł i Tychy - 14,5 mln zł.

BM / pless.pl, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA