Reklama

Najnowsze

  • 20 listopada 2019
  • wyświetleń: 2110

Jak kupować węża ogrodowego?

Materiał partnera:

Decydując się na założenie ogrodu, trzeba dobrze przemyśleć, gdzie zostanie zlokalizowane ujście wody, ponieważ bez niej nie będzie szans na utrzymanie go w zadowalającym stanie. Nasz wąż ogrodowy powinien znaleźć się w takim miejscu, aby zapewnić możliwość dotarcia z nim w każdy zakątek przydomowego, zielonego podwórka.

Jak kupować węża ogrodowego?


Wąż ogrodowy - na co zwracać uwagę?



Wybierając sprzęt do swojego ogrodu, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, mianowicie:

  • na ilość roślin,
  • na architekturę ogrodową,
  • na bliskość ujęcia wody,
  • na dostęp do prądu.


O ile ilość roślin jest elementem dosyć zmiennym, tak jak architektura ogrodowa, tak raczej ujęcie wody i źródło prądu trudno byłoby przemieszczać w miarę jakichkolwiek potrzeb. Warto więc zainwestować w zewnętrzne gniazdko z przedłużaczem i wąż ogrodowy o odpowiedniej długości, umieszczony na wygodnym, funkcjonalnym stojaku. Pierwszą i najbardziej istotną cechą dobrego węża powinna być długość. W prosty sposób oblicza się ją, mierząc odległość od ujęcia wody do najdalszego końca ogrodu, dodając następnie około 3-5 m, które umożliwią skuteczne omijanie przeszkód. Jeśli chce się uniknąć posiadania długiego węża, można się zdecydować na ciekawe rozwiązanie - wąż rozciągający się w miarę potrzeb.

Po więcej informacji zapraszamy na: rolmarket.pl

Drugą istotną cechą jest średnica węża ogrodowego. Chodzi tu o ciśnienie robocze, które w dłuższych wężach będzie pracowało zdecydowanie lepiej, jeśli będą one posiadały średnicę przynajmniej jednego cala. Należy przy tym pamiętać, że im dłuższy wąż, tym większa średnica, a czym większa średnica, tym nasze narzędzie będzie cięższe. Kolejną ważną rzeczą jest ilość warstw budujących węża i rodzaj oplotu, jaki będzie je zbroił. Wybierając długiego węża, warto zdecydować o zbrojeniu opatentowanym, skośnym, które nie będzie niepotrzebnie skręcało i plątało węża. Jeżeli zdecydujemy się na wersję podstawową i dodatkowo stosunkowo tanią to nasz wąż może się samoczynnie skręcać. Ważne też, żeby był elastyczny - im mniejsza plastyczność, tym większa szansa, że po kilku przygięciach nasz sprzęt po prostu się złamie i będzie wymagał natychmiastowej wymiany.

Wąż ogrodowy - stojak czy hak?



W sklepach dostępne są gotowe zestawy węży ogrodowych, które są doskonale dopasowane do konkretnych warunków. Wybierając jeden z nich, możemy otrzymać z nim stojak z korbką, który pozwoli na proste zwijanie węża zaraz po jego użyciu. Dzięki temu nasz ogród zawsze będzie posprzątany - nie uświadczymy leżącego w nim splątanego, chwilowo nieużywanego węża.

Jeśli jednak nie chcemy stojaka, warto zdecydować się na montowany na ścianie hak, który - odpowiednio szeroki - świetnie spełni swoją funkcję. Wąż ogrodowy odwieszany na hak po każdym użyciu będzie tak samo dobry, jak stojak z korbką. Jest to zdecydowanie kwestia gustu i predyspozycji naszego podwórka.