pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 28 listopada 2011
  • 8 grudnia 2011
  • wyświetleń: 4003

Inauguracja Forum Regionalistów

W dzień świętego Mikołaja Pszczyńskie Forum Regionalistów zapoczątkowało swoją działalność. Oprócz gości z Hiszpanii, Niemiec i Czech, którzy opowiadali jak wygląda edukacja regionalna w ich krajach, w spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy pszczyńskich szkół oraz burmistrz i starosta.

Rozmowę prowadziła dr Halina Nocoń wraz z Marcinem Melonem, współzałożycielem stowarzyszenia Silesia Schola - edukacjaregionalna.pl.

Inauguracja Forum Regionalnego - 6.12.2011 · fot.


- Niestety pomimo istniejących możliwości finansowych opracowania i wydania podręczników historii i edukacji regionalnej, nadal problemem jest brak rozwiązań systemowych, na poziomie Ministerstwa Edukacji Narodowej, które to zlikwidowało ostatnią godzinę, na której można było uczyć regionalistyki - mówią nauczyciele.

Mimo wszystko cieszy to, że nadal są w Pszczynie ludzie, którzy chcą spotykać się, ponad podziałami politycznymi, dla dobra naszego regionu.

Rosomak_ / klub pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA