pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 26 czerwca 2012
  • 30 czerwca 2012
  • wyświetleń: 4261

Industriada w Muzeum Prasy

30 czerwca w województwie śląskim odbędzie się Industriada. Będzie ona miała również swój epizod w Pszczynie, a to za sprawą Muzeum Prasy Śląskiej, które znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki.

Zadbają o Muzeum Prasy Śląskiej
Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie


Industriada


Industriada w Pszczynie rozpocznie się o 10.00. Wówczas w muzeum otwarta zostanie wystawa "Światło ze szlaku". O 14.00 zapraszamy na warsztaty druku ręcznego, gry i zabawy dla dzieci, a o 16.00 zaplanowano rozwiązanie konkursu literackiego i fotograficznego. Następnie organizatorzy przygotowali występy artystyczne.

Kolejnymi atrakcjami będą tego dnia gra miejska "Terenowa Łamigłówka" (o 18.00 warto mieć ze sobą kompas i linijkę) oraz "Kino na bruku" (o 21.00). Szeczegóły gry oraz regulamin na stronie: www.muzeumprasy.pl i www.tmzp.pl.

Muzeum w tym dni będzie można zwiedzać od 10.00 do 22.00. W programie: prezentacja elementów renowacji organów - pozytywu z 1783 r. w Izbie u Telemanna elementy meblarskie, snycerskie i złocone (wejście o każdej pełnej godzinie z przewodnikiem), prezentacja rycin rysunków technicznych z przełomu XVIII/XIX wieku do budowy młyna wodnego i koła młyńskiego.

Noc w Muzeum Prasy Śląskiej - 19.05.2012 · fot.


W ramach tegorocznej Industriady przed Muzeum Prasy Śląskiej wystąpi zespół Pless Band. Wszystkich, którzy chcą potańczyć i posłuchać zespołu, zapraszamy na godzinę 18.00. Dla pierwszej tańczącej pary zespół przygotował prezent niespodziankę.

W tym roku organizatorzy przygotowali również ofertę dla szczególnie aktywnych. Każdy kto 30 czerwca odwiedzi trzy obiekty Szlaku Zabytków Techniki lub dwa obiekty i skorzysta z bezpłatnego transportu pomiędzy zabytkami na terenie Metropolii Silesia, a tym samym zbierze trzy pieczątki, otrzyma industriadową opaskę. Uprawnia ona do korzystania ze zniżek i specjalnych ofert przygotowanych przez obiekty Szlaku Zabytków Techniki, w terminie od 1 do 8 lipca.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA