pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 8 czerwca 2014
  • 14 czerwca 2014
  • wyświetleń: 1424

Industriada w Muzeum Prasy

Za nami:

Warsztaty naukowe, warsztaty druku, gra miejska i zlot rowerowy - te i inne atrakcje czekają na uczestników tegorocznej Industriady w Pszczynie. Piąta edycja Święta Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się w sobotę 14 czerwca.

Wzór zapisu na DrukINO i Zlot Rowerowy - 14.06.2014

Warsztaty druku poprowadzi fachowiec w dziedzinie grafiki i technik plastyki Wojciech Łuka. Zajęcia będą prowadzone w kilkunastoosobowych grupach i powtarzane trzykrotnie w ciągu dnia. Każdy z uczestników grupy, pod nadzorem prowadzącego, wykona matrycę graficzną, następnie zrobi odbitkę - grafikę. Istnieje możliwość skorzystania z innych matryc również "naturalnych".

Gra miejska "DrukINO" - zainspirowana imprezami na orientację - odbędzie się w obrębie starego miasta i parku. Do zdobycia cenne nagrody. Ilość miejsc jest ograniczona - liczy się kolejność zgłoszeń. Uczestnicy muszą posiadać kompas. Aby wziąć udział należy zapisać się zgodnie ze wzorem zamieszczonym po prawej stronie artykułu.

Każdy uczestnik, który zarejestruje swój udział w Zlocie rowerowym "Szlakiem Księcia Hochberga" oraz odwiedzi w tym dniu na rowerze przynajmniej dwa obiekty znajdujące się na szlaku zabytków techniki, otrzyma pamiątkowy reprint mapy wydrukowany na specjalnej niezniszczalnej tkaninie. Istnieje jednak konieczność potwierdzenia odwiedzin pieczątką muzealną na formularzu pobranym ze strony Muzeum Prasy Śląskiej bądź na opisanej datą i miejscem kartce papieru. Dodatkowo uczestnik powinien zaprezentować fotografię z rowerem wykonaną na tle odwiedzonego obiektu. Wśród uczestników dodatkowo zostaną rozlosowane cenne nagrody książkowe. Aby wziąć udział należy zapisać się zgodnie ze wzorem zamieszczonym po prawej stronie artykułu.

Program Industriady 2014 w Pszczynie:

10:00-21:00 I wojna światowa w ówczesnej prasie ukazującej się na Śląsku - wystawa
12:00-18:00 Mała manufaktura - warsztaty naukowe
12:00-19:00 Warsztaty druku
12:00-21:00 Prezentacja zbiorów Muzeum Prasy Śląskiej i pracy maszyn drukarskich
14:00-14:30 Występy zespołów artystycznych
14:00-17:00 Szlakiem Księcia Hochberga - zlot rowerowy
16:30-17:00 Występy zespołów artystycznych
18:00-20:00 Drukino - gra miejska
19:00-19:30 Występy zespołów artystycznych

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA