pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 6 sierpnia 2015
  • 16 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 3161

Remont w Muzeum Prasy Śląskiej potrwa do końca lipca

Osoby odwiedzające Muzeum Prasy Śląskiej powinny uzbroić się w cierpliwość. Co najmniej do końca lipca potrwa remont piętra budynku, w związku z czym zwiedzający mogą oglądać wyłącznie eksponaty znajdujące się na parterze.

Remont w Muzeum Prasy Śląskiej - 5.08.2015 · fot.


Remont będzie wykonywany przez Administrację Zasobów Komunalnych, która jest właścicielem budynku. W ramach prac całe poddasze będzie zaaranżowane na nowo. - Będzie zdjęta podsufitka i odsłonięta cała więźba dachowa aż do góry, łącznie z zabytkowym kominem. Wymienione zostaną belki wspierające dach, centralne ogrzewanie, podłogi oraz oświetlenie - mówi Aleksander Spyra, kustosz Muzeum.

Działania te pozwolą na jednoczesną modernizację ekspozycji prezentowanej w tych pomieszczeniach, a wprowadzone zmiany uatrakcyjnią zwiedzanie. Tematyka jednak pozostanie ta sama, czyli prasa śląska z okresu międzywojnia od 1922 do 1939 roku.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA