pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 14 maja 2017
  • wyświetleń: 16013

Wodny Park Tychy z atrakcjami dla najmłodszych

Bajkowa łódź podwodna, ruchome zabawki i interaktywne Edukatorium przeniosą dzieci w świat wodnych przygód. W Wodnym Parku, który powstaje w Tychach trwają prace wykończeniowe strefy dedykowanej najmłodszym gościom obiektu.

Strefa dziecięca w Wodnym Parku Tychy
Strefa dziecięca w Wodnym Parku Tychy · fot.


Zgodnie z wynikami badań ankietowych przeprowadzonych przez inwestora obiektu, spółkę RCGW S.A., prawie co trzeci odwiedzający obiekt typu aquapark, chce ten czas spędzić wraz z rodziną. Dlatego w Wodnym Parku Tychy znajdzie się wiele wyjątkowych atrakcji dla dzieci.

- Chcemy, żeby Wodny Park Tychy stał się motywacją do wspólnego spędzania czasu. Nie zabraknie w nim rozrywek dla całych rodzin, ale będzie również mnóstwo atrakcji dedykowanych poszczególnym grupom wiekowym - mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., inwestor obiektu.

budowa Wodnego Parku Tychy
Wodny Park Tychy - 10.05.2017 · fot.


W wydzielonej przestrzeni części rekreacyjnej znajdzie się kompleks niecek dziecięcych ze zjeżdżalnią i licznymi atrakcjami, m.in. sprawnościowymi i kreatywnymi. Maluch będzie mógł stawiać swoje pierwsze kroki w wodzie i bezpiecznie bawić się w towarzystwie innych dzieci. Największą atrakcją tej strefy będzie bajkowy batyskaf, czyli mały statek podwodny, który w naturalnych warunkach może schodzić na dużo większe głębokości niż łodzie podwodne. W obiekcie przewidziano również zewnętrzną strefę basenów dla dzieci z wodnym placem zabaw.

Dla nieco starszych dzieci oraz młodzieży dostępna będzie strefa edukacyjna, w której zastosowano innowacyjne rozwiązania występujące również w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Znajdą się tu urządzenia interpretujące mowę i ruch, ukryte ścieżki zwiedzania, niekonwencjonalne zagadki. Strefa edukacyjna zostanie zlokalizowana na pierwszym piętrze powstającego obiektu. Jej motywem przewodnim będzie woda i wszystko, co z nią związane.

budowa Wodnego Parku Tychy
Budowa Wodnego Parku Tychy - 10.05.2017 · fot.


Obecnie trwają kompleksowe prace w części brodzików dla dzieci. Gotowe są już ściany ze stali, a posadzka jest przygotowywana pod układanie blachy dennej. Wylano również murki oddzielające strefę od reszty basenów oraz fragmenty ścian, które zostaną wykończone imitacją rafy koralowej. Rozpoczęto także budowę brodzika zewnętrznego. Otwarcie obiektu zaplanowano na IV kwartał tego roku.

43-100 Tychy
ul. Sikorskiego 20

tel. +48 32 438 88 35
tel. +48 32 438 88 31
tel. +48 32 438 88 39

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA