pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 19 listopada 2018
  • wyświetleń: 964

[ZDJĘCIA] Wycieczka rodzinna w Beskid Śląski

Błatnia (917m n.p.m.) to góra w Beskidzie Śląskim o średniej wysokości, ale dobra na niedzielny spacer, szczególnie dla młodych turystów. Dlatego też ten szczyt stał się celem ostatniej wycieczki przygotowanej przez UKST "Diablak" dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego i nie tylko. 18 listopada na zbiórce stawiły się przede wszystkim rodziny z dziećmi a także indywidualni dorośli turyści oraz co bardzo cieszy grupy szkolne pod opieką nauczycieli.

Wycieczka rodzinna w Beskid Śląski - 18.11.2018 · fot.


Przy bardzo sprzyjającej pogodzie grupa pojechała do Jaworza, skąd przez Siodło pod Przykrą, po spokojnym i niemęczącym spacerze, zdobyła szczyt. Następnie ze szczytu, na krótki odpoczynek, turyści udali się do schroniska na Błatniej. Po przerwie turyści zeszli do Brennej. Przejście trasy odbywało się jak zwykle w prawdziwie rodzinnej atmosferze.

W czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z geografią ogólną obszaru wycieczki i sąsiadujących pasm górskich oraz historią terenu. Omówiono także ogólną geologię Beskidu Śląskiego. Uczestnikom przybliżono również historię terenu i miast znajdujących się na trasie przejazdu a także wybranych zabytków, omówiono również podstawy topografii obszaru wycieczki oraz informacje ogólne dotyczące lasów i drzewostanu.

Dziękujemy wszystkim opiekunom, dzięki którym ta wycieczka odbyła się bardzo bezpiecznie. Szczególnie wdzięczni jesteśmy Nauczycielom ze szkół podstawowych w Pszczynie (SP 2) oraz w Woli (SP 2) za to, że chciało im się w wolną niedzielę zabrać uczniów na wycieczkę. Podziękowania należą się również Rodzicom oraz innym Członkom rodzin za chęć zabierania najmłodszych w góry i zaszczepiania im pasji poznawczych oraz ukazywania turystyki, jako sposobu na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się z zainteresowania naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższa wycieczka turystyczna odbędzie się 9 grudnia br. i będzie prowadziła szlakami Beskidu Małego.

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, są lub będą dostępne na stronie klubu.

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA