pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 4 lutego 2019
  • wyświetleń: 1154

[ZDJĘCIA] Zimowa wycieczka w Beskid Śląski z Diablakiem

Niedziela, 3 lutego rozpoczęła się mgliście, ale pozytywnie. W Pszczynie termometry wskazują +3 stopnie Celsjusza a w górach prognozowane -4. Warunki dobre na spokojną rodzinną, zimową wycieczkę w Beskid Śląski. Na taką właśnie wycieczkę zaprosił mieszkańców Pszczyny okolic Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak".

Zimowa wycieczka w Beskid Śląski z Diablakiem - 3.02.2019 · fot.


Nasza niedzielna wycieczka odbyła się szlakami Beskidu Śląskiego a dokładnie Pasma Stożka i Czantorii. Trasa, jak zwykle przy wycieczkach o charakterze rodzinnym, obrana była tak, aby najmłodsi uczestnicy czuli się komfortowo i z chęcią (co obserwujemy) brali udział w kolejnych naszych wycieczkach. Tym razem wędrówkę grupa rozpoczęła w miejscowości Wisła Jurzyków, skąd przez Cieślar (918m n.p.m.) dotarła na Soszów Wielki (886m n.p.m.). Następnie po odpoczynku w Punkcie Gastronomicznym uczestnicy wycieczki zeszli do Wisły Jawornik a następnie zadowoleni wrócili do Pszczyny. Cała trasa liczyła około 9 km. W czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, podstawami topografii oraz zasadami bezpiecznego poruszania się w warunkach zimowych.

Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Najbliższe wycieczki/wyjazdy:
  • 24.02.2019 - wycieczka w Beskid Śląski (Barania Góra)
  • 15.03.2019 - zajęcia na ściance wspinaczkowej
  • 17.03.2019 - wycieczka w Pieniny (Trzy Korony)
  • 23.03.2019 - Termy Besenova (Słowacja)
  • 31.03.2019 - wycieczka RODZINNA Beskid Śląski (Stożek)


Zapraszamy!

UKST Diablak

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.