pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 2 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1044

[ZDJĘCIA] Wiosennie w Beskidzie Śląskim z Diablakiem

Ostatnia niedziela marca, przyjemna temperatura otoczenia, słoneczna pogoda czyli wymarzone warunki na wycieczkę w góry. Po całym cyklu zimowych wycieczek, w końcu turyści mieli możliwość powędrować w warunkach wiosennych.

Wiosennie w Beskidzie Śląskim - 31.03.2019 · fot.


Wycieczka w Beskid Śląski na Stożek zorganizowana została przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK". Wycieczka o charakterze rodzinnym rozpoczęła się na Przełęczy Kubalanka skąd przez Beskid (824m n.p.m.), Kiczory (989m n.p.m.), bardzo liczna grupa dotarła do schroniska na Stożku. Po dłuższym odpoczynku w najstarszym polskim schronisku w Beskidzie Śląskim, turyści zdobyli Wielki Stożek (978m n.p.m.) i bezpiecznie zeszła do Wisły Łabajów. Trasa nie była szczególnie wymagająca, liczyła 10,6 km i 260 m przewyższenia a jej przejście przysporzyło turystom dużo przyjemności i fantastycznych wrażeń widokowych. Ostatecznie cała grupa w popołudniowych godzinach wróciła do Pszczyny

W czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, podstawami topografii zasadami poruszanie się w górach. Również turystom przedstawiono szczegółowo liczne interesujące panoramki.

Wiosennie w Beskidzie Śląskim - 31.03.2019
Wiosennie w Beskidzie Śląskim - 31.03.2019 · fot.


Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej: www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Wiosennie w Beskidzie Śląskim - 31.03.2019
Wiosennie w Beskidzie Śląskim - 31.03.2019 · fot.


Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Najbliższe wycieczki/wyjazdy:
  • 05.04.2019 - zajęcia na ściance wspinaczkowej
  • 06.04.2019 - Beskid Sądecki - Pasmo Jaworzyny Krynickiej
  • 28.04.2019 - wycieczka RODZINNA Beskid Śląski (Czantoria)
  • 6-7.07.2019 - wycieczka do Berlina (zapisy do 25.04.2019)


Zapraszamy!

UKST Diablak

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA