pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 30 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1127

[ZDJĘCIA] Wycieczka Diablaka na mglistą Czantorię

Prognozy pogody na niedzielę 28 kwietnia nie napawały optymizmem do odbycia górskiej wędrówki.

Mglista Czantoria


Jednakże warunki pogodowe dawały nadzieję na bezpieczne przeprowadzenie wycieczki oraz zdobycie dodatkowego doświadczenia górskiego szczególnie dla młodszych uczestników wycieczki, zorganizowanej przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK". Tym razem trasa rodzinnej wycieczki wiodła z Ustronia Poniwiec na Czantorię Wielką (995m n.p.m.) a następnie grupa zeszła do Wisły Jawornik. Trasa nie była szczególnie wymagająca, liczyła 8,2 km i 555 m przewyższenia a jej przejście przysporzyło turystom dużo przyjemności.

Ważnym jest fakt, że podczas organizowanych przez UKST "DIABLAK", cieszących się dużą popularnością, wycieczek rodzinnych młodzi uczestnicy maja możliwość nauczenia się wędrowania w różnych warunkach, zarówno terenowych, jak i pogodowych. Tym razem młodzi turyści mieli możliwość poćwiczenia wędrowania przy niewielkim opadzie, w wilgotnych i mglistych warunkach. W trakcie wycieczki uczestnicy skorzystali również z możliwości odpoczynku i posilenia się w obiekcie Chata Čantoryje. Ostatecznie cała zadowolona grupa w godzinach popołudniowych wróciła do Pszczyny.

W czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, podstawami topografii oraz zasadami bezpiecznego poruszania się w górach.
Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Najbliższe wycieczki/wyjazdy:
10.05.2019r. - zajęcia na ściance wspinaczkowej
12.05.2019r. - Gorce - Pasmo Lubania
19.05.2019r. - wycieczka RODZINNA w Pasmo Czeretników

Zapraszamy!!!
UKST "DIABLAK"

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA