pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 19 lipca 2019
  • wyświetleń: 4835

Nowa zamiatarka czyści powiatowe drogi. Kosztowała 300 tys. zł

Dzięki zakupionej właśnie zamiatarce poprawi się standard utrzymania dróg na terenie powiatu pszczyńskiego.Na powiatowe drogi codziennie wyjeżdża zamiatarka, która czyści na mokro ulice z pyłu, kurzu, błota i innych zanieczyszczeń. To najnowszy zakup Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie. Urządzenie kosztowało ponad 300 tys. zł. Posiada certyfikat PM10. Oznacza to, że podczas sprzątania pył z ulicy jest pochłaniany przez maszynę i nie rozprzestrzenia się wokół, co pomaga poprawić jakość powietrza.

Nowy sprzęt zamiata drogi powiatowe, wykorzystywany jest także do sprzątania dróg wojewódzkich na podstawie zawartego porozumienia.

Nowa zamiatarka czyści powiatowe drogi · fot.


Wcześniej powiat zlecał prace porządkowe na drogach. - W ciągu ostatnich pięciu lat ceny usług firm zewnętrznych w zakresie zamiatania ulic wzrosły o niemal 500%, dlatego zdecydowaliśmy się na zakup własnej zamiatarki. Szacujemy, że wydatek szybko się zwróci. Teraz ulice będą zamiatane z większą częstotliwością, a co za tym idzie, poprawi się standard utrzymania dróg na terenie naszego powiatu - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA