pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 17 października 2019
  • wyświetleń: 856

O zagrożeniach w sieci na spotkaniu z niesłyszącymi

Internet dla osób niesłyszących jest oknem na świat. W sieci korzystają m.in. z portali społecznościowych, aukcyjnych i stron, na których mogą przeczytać najnowsze wiadomości. Niestety to właśnie w internecie czyhają na ich pieniądze przestępcy. O tym, jak uniknąć zagrożeń związanych z oszustwami internetowymi, mówili na spotkaniu z niesłyszącymi policjanci z pszczyńskiej komendy.

O zagrożeniach w sieci na spotkaniu z niesłyszącym
O zagrożeniach w sieci na spotkaniu z niesłyszącymi · fot.


Policjanci starali się głównie uwrażliwić niesłyszących użytkowników komputerów na wszelkiego rodzaju podejrzane e-maile, informacje od rzekomych znajomych proszących o pożyczkę pieniędzy, czy zachowanie ostrożności przy zakupie różnego rodzaju rzeczy wylicytowanych na portalach aukcyjnych. Mówili, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z sieci i czego szczególnie unikać. Przedstawili popularne metody oszustów i przykłady ostatnich zgłoszeń, gdzie przestępcy, podając się za znajomych, prosili o pilne wparcie finansowe.

Na ostatnim spotkaniu z niesłyszącymi dużo entuzjazmu wzbudził także wrześniowy numer gazety policyjnej 997, gdzie niesłyszący mogli przeczytać o swojej niepełnosprawności w kontekście kontaktu z mundurowymi. "Wkładka", którą tam znaleźli, została przez nich oceniona jako bardzo trafiony pomysł, ułatwiający kontakt niesłyszącego kierowcy z policjantem. Obrazkowa karta komunikacji, ma stanowić ułatwienie dla jednej i drugiej strony podczas opisu zdarzenia na drodze lub w czasie rutynowej kontroli drogowej. Niesłyszący zgodnie podkreślali, że takie obrazkowe przedstawienie obowiązków i praw uczestnika ruchu drogowego jest dużym ukłonem policjantów w kierunku osób z tego typu niepełnosprawnością.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA