pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 21 października 2019
  • wyświetleń: 774

Gdzie na wakacje z dzieckiem nad morze?

Wakacje nad wodą zawsze cieszyły się ogromną popularnością. Morski klimat przyciąga wiele turystów oraz rodzin z dziećmi każdego roku. Dlatego proponujemy kilka miejsc, do których warto się wybrać.

Linkhouse


Regiony nad Bałtykiem to nie tylko plaże. Czekają na was niesamowite atrakcje. Gwarantują udany wypoczynek i zadowolenie na buziach całych rodzin. Choć najczęstszymi obawami rodziców są zatłoczone plaże, hałas, czy niepewna pogoda, to warto zwrócić uwagę na kilka malowniczych i ciekawych miejsc.

Na co zwracać uwagę przy wyborze ośrodka wypoczynkowego?
Podstawowym czynnikiem przy wyborze ośrodka wypoczynkowego powinien być rodzaj oferowanych noclegów. To jest zależne od tego, czy chcemy pokoje lub domki. Warto też sprawdzić wyposażenie danego miejsca, w którym planujemy nocować. Kolejną ważną rzeczą jest oferta gastronomiczna wybranego ośrodka. Warto sprawdzić, czy oferowane są posiłki i w jakiej formie. Następnym czynnikiem jest infrastruktura. Należy dowiedzieć się dany ośrodek posiada obiekty sportowe, parking strzeżony, plac zabaw dla dzieci lub inne drobne udogodnienia. Warto też sprawdzić, w którym miejscu jest położony dany ośrodek oraz jakie atrakcje dla dzieci są w jego pobliżu. To pozwoli na zaoszczędzenie czasu zbędnymi podróżami po całej miejscowości i okolicach. Oczywiście możecie zaoszczędzić sobie czasu w poszukiwaniach odpowiedniego miejsc i skorzystać z polecenia rodziny czy znajomych lub portalu dzieckowpodrozy.pl rekomendującego hotele i noclegi dla rodzin z dziećmi nad morzem.

Łeba
Obowiązkowym punktem każdej wycieczki powinien być Słowiński Park Narodowy. Największą atrakcją, która zrobi wrażenie na najmłodszych to ruchome wydmy. Discovery Park z wystawą klocków lego jest też atrakcyjną propozycją dla rodzin planujących wakacje nad morzem. Dzieciom na pewno spodoba się też wizyta w największym naturalnym labiryncie w Polsce. Obowiązkowym miejscem do odwiedzenia z dzieckiem jest Łeba Park. To jeden z największych parków dinozaurów w Polsce. Odwiedzający mogą tam m.in.: podziwiać modele gadów kopalnych w skali 1:1.

Świnoujście
To najdalej wysunięte na północny zachód miasto w kraju jest jednym z najpopularniejszych miejscowości nad polskim morzem. Świnoujście prócz znakomitej plaży oferuje też wiele atrakcji na najmłodszych. Warto odwiedzić wieżę widokową w dawnym kościele protestanckim. Oprócz niej warto z dziećmi Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Innymi atrakcjami miasta są m.in.: latarnia morska, kompleks podziemnego miasta, Fort Gerharda, Muzeum Obrony Wybrzeża, Fort Zachodni, plac edukacji przyrodniczej oraz Fort Anioła.

Trzęsacz
Ta niewielka miejscowość posiada malowniczą plażę. Do niej schodzi się z wysokiego klifu. Lecz największą atrakcją są resztki ruin kościoła św. Mikołaja. Warto tam się wybrać już z nieco starszymi dziećmi. Dla wielbicieli przyrody też jest miejsce, w którym mogą odpocząć. Jest nim 200 - letni park. Tam rosną m.in.: olbrzymie i stare graby oraz buki. W Trzęsaczu znajduje się też stacja kolejki wąskotorowej. Jeździ na trasie Gryfice - Trzęsacz - Rewal - Niechorze - Pogorzelica.

Kołobrzeg
Ta miejscowość oferuje wiele niesamowitych atrakcji oraz znakomitą plażę. Tutaj każda rodzina z dzieckiem znajdzie dla coś dla siebie. Wartymi uwagi miejscami są: molo o długości 220 metrów, latarnia morska, Park im. Stefana Żeromskiego, Ekopark Wschodni, kopalnia borowiny, Miasto Myszy, Muzeum 6D, Klockowisko, aquapark oraz park linowy.

Ustka
Te nadmorskie uzdrowisko jest kolejnym miejscem, w którym można spędzić wakacje z dzieckiem nad morzem. Atrakcjami, które zapewniają niesamowita rozrywkę są: megaLandia - Zaczarowana Kraina, Motylarnia i Muzeum Figur Woskowych, latarnia morska, Bunkry Blüchera oraz Donia Charlotty, która jest oddalona od Ustki o kilka kilometrów.

Władysławowo
To jedna z popularniejszych miejscowości nadmorskich. Znana z widoku pełnej plaży utkanej parawanami, jednak Gmina Władysławowo to ponad 30 km pięknych (po poszerzeniu), jednych z najszerszych plaż w Polsce! Oprócz tego warto odwiedzić park linowy - Tarzan Park. Kolejną atrakcja jest ustawione w centrum Władysławowa Wesołe Miasteczko, świetna interaktywna wystawa Praca Rybaka, oczywiście port rybacki czy Aleję Gwiazd Sportu. Innymi ciekawymi miejscami są: Ocean Park oraz Muzeum Iluzji znajdujące się w wieży widokowej. Godnym polecenia miejscem na nocleg z dzieckiem jest Pensjonat Wojciech (www.pensjonat-wojciech.pl) - ten oferuje komfortowe pobyty z wyżywieniem i atrakcjami dla dzieci są tu m.in. dwie sale zabaw, animacje i plac zabaw.

Sopot
To najbardziej znany i popularny nadmorski kurort. Posiada najdłuższe molo w Europie. Prowadzi do niego deptak Monciak. Na samej plaży znajduje się wiele atrakcji dla dzieci min.: place zabaw oraz park wodny. Jeśli szukacie innych atrakcji, to daleko nie trzeba podróżować. Z Sopotu łatwo podróżować po pozostałych częściach Trójmiasta, gdzie nie brakuje wyjątkowych miejsc do spędzenia czasu z dziećmi.

REKLAMA

REKLAMA