pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 21 października 2019
  • wyświetleń: 493

Zapalenie dróg moczowych - jak sobie z nimi poradzić?

Materiał partnera:

Zapalenie dróg moczowych to nieprzyjemna, dokuczliwa i boląca dolegliwość, która niestety może przydarzyć się każdemu. Wprawdzie częściej z tym problemem borykają się kobiety, ale i u mężczyzn może dojść do infekcji. Objawy bywają różne - ból w podbrzuszu, pieczenie przy oddawaniu moczu czy ogólne rozdrażnienie. Kiedy już wystąpią, pora podjąć odpowiednie kroki. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z zapaleniem dróg moczowych.

Zapalenie dróg moczowych


Przyczyny zapalenia dróg moczowychZapalenie układu moczowego wynika z obecności drobnoustrojów (najczęściej bakterii) w drogach moczowych. Te są wynikiem bytujących w układzie drobnoustrojów, m.in. gronkowca, chlamydii czy pałeczki okrężnicy. To ta ostatnia jest najczęściej przyczyną zapalenia pęcherza, które wiedzie prym wśród chorób układu moczowego. Pałeczka okrężnicy występuje naturalnie w układzie pokarmowym, kale oraz w okolicach odbytu, gdy dojdzie do jej przeniknięcia do cewki moczowej, wówczas bakterie zaczynają namnażać się w szybkim tempie, wędrują ku pęcherzowi i przyczepiają się do jego ścian. Ratunkiem jest podjęcie szybkiej interwencji, która pozwoli je wyeliminować, aby te nie dostały się do nerek, powodując poważne problemy.

Jak można uniknąć zapalenia dróg moczowych?Najczęściej do infekcji dochodzi wskutek migracji drobnoustrojów, dlatego niezwykle ważne jest, by dbać o właściwą higienę okolic intymnych. Tym samym, po każdym wypróżnieniu należy dokładnie oczyścić okolice cewki moczowej oraz odbytu. Warto też zachować ostrożność w publicznych toaletach - nie siadać na deskę bądź korzystać z jednorazowych wkładek higienicznych. Ponadto do zapalenia może też dojść wskutek przewiania i przeziębienia. Ubieraj się więc tak, by osłonić nerki i zrezygnuj z siadania na zimnych kamieniach, posadzkach czy zażywania zimnych kąpieli. Profilaktyka przeciw zapaleniom dróg moczowych to także zachowanie ostrożności w kontaktach seksualnych - polecamy nawilżenie w trakcie stosunku, a także właściwą higienę po nim. Zadbaj też o wygodną i naturalną bieliznę - wietrzenie okolic intymnych sprzyja bowiem zachowaniu właściwej mikroflory bakteryjnej.

Jak postępować, gdy dojdzie do zapalenia dróg moczowych?Na początku ważne jest określenie przyczyny zapalenia, dlatego gdy infekcja po przyjmowaniu leków dostępnych bez recepty nie ustępuje, niezbędne jest udanie się do lekarza. Ten zaleci wykonanie ogólnego badania moczu. Gdy zostanie zdiagnozowana obecność bakterii w moczu, wówczas pacjent kwalifikuje do rozpoczęcia leczenia farmakologicznego za pomocą furaginy. Jeśli jednak przyczyna jest inna, niezbędna jest dalsza diagnostyka bądź też podjęcie antybiotykoterapii. Niemniej w 95% przypadków, zapalenie dróg moczowych odbywa się na tle bakteryjnym i wówczas egzamin zadają preparaty z furaginą, takie jak Furaginum.

Furaginum - skuteczny preparat na zapalenie dróg moczowychFuraginum jest przeciwbakteryjnym chemioterapeutykiem, który stosuje się w leczeniu zakażeń dolnych dróg moczowych, a przede wszystkim zapaleniu pęcherza. Substancją czynną preparatu jest furazydyna, która działa wielotorowo - hamuje białka bakteryjne i uszkadza bakteryjne DNA, eliminując rozmnażanie się drobnoustrojów. Jest on dostępny wyłącznie na receptę.

Podsumowując, zapalenie dróg moczowych jest dokuczliwe i bolesne. Warto więc zawczasu podjąć odpowiednie kroki i wyeliminować infekcję. Jeśli ta jest dokuczliwa, udaj się do lekarza, który przepisze Ci Furaginum. Następnie sprawdź dostępność leku na KtoMaLek.pl i prędko uporaj się z dolegliwością!