pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 22 października 2019
  • wyświetleń: 470

Dlaczego polubowna windykacja należności jest lepszym rozwiązaniem, niż kierowanie sprawy do sądu?

Materiał partnera:

Każdy, kto ma problemy z dłużnikiem uciekającym się od obowiązku płacenia, może skorzystać z kilku dróg windykacji. Jedną z nich - tą wybieraną na początku - jest się polubowne egzekwowanie długów. Co sprawia, że większość wierzycieli decyduje się dochodzić należności na etapie polubownym, zamiast od razu zlecać windykację sądową? Na to pytanie odpowiadamy w tym artykule. Dowiedz się więcej i skutecznie rozpraw się z osobą, która zalega z płatnościami.

polubowna windykacja należności


Polubownie znaczy szybciej. Kancelaria prawna potrzebuje 30 dni, by zamknąć sprawę!W przypadku, gdy nieuczciwy kontrahent unika płacenia, wierzyciel może znaleźć się w bardzo trudnej sytuacji. Brak płynności finansowej spowodowany nieotrzymaniem zapłaty za sprzedany towar lub usługę, często skutkuje bowiem niemożnością uregulowania bieżących spraw, np. wypłaty wynagrodzenia pracownikom. Dlatego im szybciej windykacja należności przyniesie skutek, tym lepiej. Nic więc dziwnego, że wierzyciele zgłaszający się do kancelarii windykacyjnych niemal zawsze otrzymują propozycję podjęcia próby zamknięcia ich sprawy na etapie polubownym. To bardzo korzystne wyjście.

Przykładowo, AIF Kancelaria Prawna ma pokaźne doświadczenie w szybkim, a jednocześnie efektywnym windykowaniu należności polubownie. Na rozwiązanie większości spraw prawnicy z tej kancelarii potrzebują zaledwie 30 dni. To bardzo mało, co przemawia na korzyść wyboru tej właśnie formy windykacji. W przeciwieństwie do egzekwowania należności w sądzie, polubowne windykowanie dłużników nie wymaga pilnowania tak wielu formalności. Zawsze też zaleca się najpierw spróbować rozwiązać spór bez angażowania sądu, a dopiero potem ubiegać się o tytuł egzekucyjny na sali rozpraw. Mając więc możliwość podjęcia działań windykacyjnych poza sądem, dobrze jest z niej skorzystać. Chociażby przy wsparciu dobrych prawników z AIF Kancelarii, specjalizujących się w windykacji długów.

Przedsądowa windykacja należności pozwala wierzycielowi uniknąć wielu stresówZgłaszając się do kancelarii windykacyjnej, powierzamy swoją sprawę profesjonalistom. Od momentu podpisania umowy, to oni zajmują się mobilizowaniem dłużnika do spłaty zobowiązania. Klient nie musi nic w tym kierunku robić - a co za tym idzie, nie jest narażony na niepotrzebne stresy. Sama świadomość problematycznej sytuacji, w jakiej postawił go kontrahent, powoduje przecież wystarczająco duży dyskomfort.

Pracownicy kancelarii podejmują odpowiednie kroki, mające na celu skłonienie dłużnika do spłaty długu. Odbywa się to wielotorowo: wysyłane są pisma, SMSy i wezwania do zapłaty, podejmowane są próby kontaktu telefonicznego, a nawet bezpośrednich wizyt w miejscu zamieszkania lub pracy osoby, zalegającej z płatnościami. Warto dodać, że doświadczony mediator potrafi rozmawiać z dłużnikami na tyle umiejętnie, że skutkuje to zawarciem ugody. O ile więc windykacja polubowna prowadzona na własną rękę może nie przynieść rezultatów, ta zlecona kancelarii prawnej, niemal na pewno zakończy się szybko i z korzyścią dla wierzyciela.