pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 7 listopada 2019
  • wyświetleń: 4641

Właściciel nielegalnych automatów do gier zapłaci 300 tys. zł kary

Nie trzeba było długo czekać, aby pszczyńscy policjanci wraz z funkcjonariuszami śląskiej służby celno- skarbowej zabezpieczyli kolejne 3 automaty do nielegalnych gier hazardowych. Widać, kara w wysokości 100 tys. zł od jednego takiego urządzenia okazała się niewystarczającą przestrogą dla właściciela lokalu, w których zostały zabezpieczone. Teraz będzie musiał liczyć się z bardzo kosztownymi konsekwencjami finansowymi swojej przestępczej działalności.

Kolejny raz współpraca pszczyńskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z funkcjonariuszami śląskiej służby celno-skarbowej okazała się bardzo owocna. Zdołano bowiem uzyskać informację o jeszcze jednym punkcie z nielegalnymi automatami do gier hazardowych. W zeszłym miesiącu, w ręce mundurowych trafiło 9 takich urządzeń. I tym razem, punkt wskazany na terenie Pszczyny okazał się trafnym wyborem. W wytypowanym lokalu policjanci znaleźli 3 nielegalne maszyny. Aktualnie zabezpieczone urządzenia znajdują się w magazynach śląskiej służby celnej.

Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna. Warto jeszcze raz przypomnieć, że 1 kwietnia 2017 r. weszły w życie nowe przepisy ustawy o grach hazardowych. Teraz, za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary - 100 tys. zł od jednego automatu. Tak wysoką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA