pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 8 listopada 2019
  • wyświetleń: 554

5 kluczowych zalet szkła gastronomicznego. Sprawdź dlaczego warto je mieć także w domu

Materiał partnera:

Zastawa stołowa, która znajduje się w restauracjach, powinna zachęcać klientów do kosztowania różnorodnych dań. Powinna też wiele wytrzymać. W końcu każdego dnia korzysta z niej co najmniej kilka osób. Jest też kilkakrotnie myta, suszona i brudzona. W związku z tym często jest wykonana z bardziej wytrzymałych materiałów niż zastawa domowa.

5 kluczowych zalet szkła gastronomicznego


Dlatego też warto do domu wybierać również produkty wykonane z tego szkła. Poniżej przedstawione zostaną najważniejsze zalety tego rodzaju szkła.

Szkło gastronomiczne, czyli jakie?Pod pojęciem szkło gastronomiczne zazwyczaj kryje się ogół naczyń stosowanych w lokalach gastronomicznych. Są one wykonywane tak, aby w pełni odpowiadać potrzebom właścicieli restauracji czy innych miejsc zbiorowego żywienia, a także klientów. Łączą w sobie zatem wytrzymałość oraz estetyczny wygląd. Często tego rodzaju naczynia dostępne są w zbiorczych opakowaniach po kilka lub kilkanaście sztuk, co niejednokrotnie pozwala na tańsze zakupy niż w przypadku szkła przeznaczonego do gospodarstw domowych. Przykładem sklepu, gdzie można w atrakcyjnych cenach nabyć tego rodzaju produkty jest strona pucharydeserowe.pl.

Jakie są najważniejsze zalety szkła gastronomicznego?Szkło gastronomiczne jest przeznaczone do intensywnego użytku, co zostało wspomniane powyżej. Dlatego tego typu produktu charakteryzują się:

  • Wzmocnioną konstrukcją - zazwyczaj szkło jest grubsze niż w innych produktach, szczególnie w miejscach narażonych na możliwość uszkodzenia. Przykładowo, jeżeli chodzi o szklanki, to pogrubiona konstrukcja zmniejsza ryzyko wyszczerbienia się;
  • Wzmocnioną budową stopki (w przypadku kieliszków i pucharków) - stopki i trzpienie są mocniejsze, przez co istnieje mniejsze ryzyko tego, że w trakcie odstawiania na stół czy wkładania do zmywarki, ten element zostanie uszkodzony;
  • Bezpieczeństwem użytkowania - nawet jeżeli dojdzie do stłuczenia, to produkty zaliczane do szkła gastronomicznego wykonane są tak, aby rozbite kawałki nie były ani bardzo małe, ani bardzo duże i można było je łatwo sprzątnąć. Zmniejszane jest też w ten sposób ryzyko zranienia się w czasie sprzątania;
  • Odpornością na działanie środków chemicznych - szkło gastronomiczne doskonale nadaje się do zmywania w zmywarkach. Odporne jest również na szorowanie w czasie zmywania ręcznego;
  • Ciekawym wzornictwem - tego rodzaju szkło często dostępne jest w wielu ciekawych i modnych wzorach. Dostosowanych do najnowszych trendów we wzornictwie.


Jakie produkty z zakresu szkła gastronomicznego warto mieć też w domu?W domu na pewno sprawdzą się pucharki, w których można podawać efektowne i pyszne desery. Zarówno te serwowane na zimno, jak i na gorąco. Popularność ostatnio zyskują także specjalne słoiki na smoothie, w których można serwować także desery warstwowe. Oprócz tego warto zaopatrzyć się w salaterki, karafki oraz dzbanki. Więcej na temat szkła gastronomicznego oraz jego doboru na potrzeby gospodarstwa domowego przeczytasz w artykule Szkło gastronomiczne nie tylko w kawiarni i restauracji - zobacz dlaczego warto posiadać je we własnej kuchni.