pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 19 listopada 2019
  • wyświetleń: 1388

Zawody opiekuńcze - nisza na rynku pracy. Zapisz się do bezpłatnej szkoły i zostań opiekunem!

Materiał partnera:

Społeczeństwo europejskie się starzeje, a dobrze wykwalifikowanych przedstawicieli zawodów zaufania społecznego ciągle brakuje. Chcesz zmieniać życie innych na lepsze? Jesteś empatyczny i lubisz pracować z ludźmi? Zacznij edukację na jednym z kierunków opiekuńczych. Do wyboru masz takie zawody, jak: opiekun medyczny, opiekun w domu pomocy społecznej, opiekunka środowiskowa i opiekun osoby starszej. Zdobądź odpowiednie wykształcenie i pracuj w branży opiekuńczej!

Zawody opiekuńcze - nisza na rynku pracy.


Opiekun medyczny - nieoceniona pomoc dla chorych osóbWybierając naukę na kierunku opiekun medyczny: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne/opiekun-medyczny dowiesz się, jak profesjonalnie zaopiekować się osobą chorą i niesamodzielną. W toku nauki, uczniowie poznają szczegóły wszelkiego rodzaju zabiegów higieniczno-pielęgnacyjnych i czynności opiekuńczych. Oprócz tego są zaznajamiani z anatomią i fizjologią człowieka, podstawami psychologii i socjologii, a także zasadami udzielania pierwszej pomocy. To zawód dla tych, którzy chcą nieść pomoc innym, są empatyczni i odpowiedzialni. Dzięki przeprowadzanym lekcjom języka obcego, absolwenci tego kierunku mogą z powodzeniem podjąć zatrudnienie nie tylko w Polsce, ale też za granicą.

Nauka na kierunku opiekun medyczny jest bezpłatna i trwa rok. Po zakończeniu edukacji, uczniowie otrzymują świadectwo MEN. Mogą również podejść do egzaminu zewnętrznego, który jest organizowany w szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

Opiekun w domu pomocy społecznej - wsparcie dla podopiecznychJesteś empatyczny i kreatywny, a przy tym umiesz pracować z ludźmi? Opiekun w domu pomocy społecznej to zawód dla ciebie! W toku nauki, uczniowie poznają tajniki organizacji domu pomocy społecznej, a także zdobywają wiedzę na temat funkcjonowania człowieka, zarówno w sferze biologicznej, jak i psychologicznej i społecznej. Dzięki licznym zajęciom praktycznym, obejmującym m.in. opiekę i wsparcie podopiecznego oraz jego aktywizację, absolwenci są w pełni przygotowani do wykonywania zawodu, od razu po zakończeniu edukacji.

Nauka na kierunku opiekun w domu pomocy społecznej: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne/opiekun-w-domu-pomocy-spolecznej trwa dwa lata i odbywa się w trybie zaocznym, dzięki czemu można ją łatwo pogodzić z codziennymi obowiązkami. Edukacja kończy się przeprowadzanym w szkole egzaminem zewnętrznym, który jest organizowany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

Opiekunka środowiskowa - prawa ręka niesamodzielnej osobyOpiekunka środowiskowa pomaga podopiecznemu w codziennych czynnościach - podczas jedzenia, toalety, higieny. Oprócz tego, aktywizuje go do rozwijania swoich pasji i zwiększania samodzielności. Dzięki zdobytym kompetencjom, jest w stanie sprawnie udzielić mu pierwszej pomocy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Podczas rocznej edukacji, przyszła opiekunka dowiaduje się, jak w prawidłowy sposób rozpoznawać i zaspokajać potrzeby podopiecznych. Uczy się również profesjonalnej opieki nad osobą chorą i niepełnosprawną. Opiekunki uczą się również języka migowego - ta umiejętność zdecydowanie rozszerza możliwości zdobycia zatrudnienia.

Bezpłatna nauka na kierunku opiekunka środowiskowa: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne/opiekunka-srodowiskowa trwa rok. Po zakończeniu edukacji, absolwenci otrzymują świadectwo MEN. Dodatkowo, mogą podejść do egzaminu zewnętrznego, który jest organizowany w szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

Opiekun osoby starszej - wymagające zajęcie dla odpowiedzialnych osóbOpiekun osoby starszej to idealne zajęcie dla osób, które są empatyczne, cierpliwe i w pełni zaangażowane w wykonywane obowiązki. Rozpoczęcie edukacji na tym kierunku nie powinno być pochopną decyzją. To bardzo odpowiedzialna, a jednocześnie wymagająca profesja. W trakcie nauki, uczniowie poznają szczegóły pracy opiekuńczej oraz metody aktywizacji społecznej podopiecznych. Wezmą udział w zajęciach z psychologii i socjologii, które pomogą im lepiej zrozumieć zachowania podopiecznych i sprostać ich potrzebom. Dzięki zajęciom z języka migowego, absolwenci będą mogli pracować również z osobami głuchymi i niedosłyszącymi.
Opiekun osoby starszej: zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne/opiekun-osoby-starszej to bezpłatny kierunek zaoczny, na którym nauka trwa dwa lata. Absolwenci otrzymują świadectwo MEN, a dodatkowo mogą przystąpić do zewnętrznego egzaminu, który jest organizowany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną na terenie szkoły.