pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 10 grudnia 2019
  • wyświetleń: 15204

Uszkodzono gazociąg przy szkole na Starej Wsi. Sytuacja opanowana

We wtorek około godziny 11.30 uszkodzony został gazociąg przebiegający w pobliżu szkoły przy ulicy Staromiejskiej na osiedlu Stara Wieś w Pszczynie. Zarządzono ewakuację placówki. Szczęśliwie sytuację udało się szybko opanować.

Gaziciąg, stara wieś, straż, burmistrz
Na miejscu interweniowało 7 zastępów straży pożarnej. · fot.


Do uszkodzenia gazociągu miało dojść podczas wykonywania prac ziemnych na jednej z posesji. Niezwłocznie, jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych podjęto decyzję o ewakuacji uczniów szkoły.

Na miejsce zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej (4 jednostki KP PSP Pszczyna, 2 jednostki KM PSP Tychy i OSP Pszczyna). W akcji uczestniczyło także pogotowie gazowe i policja. Referat Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego uruchomił transport autobusowy dla dzieci znajdujących się w placówce.

Gaziciąg, stara wieś, straż, burmistrz
Uszkodzono gazociąg przy szkole na Starej Wsi · fot.


Około 12.00 sytuację udało się opanować. Pogotowie gazowe odcięło dopływ gazu na odcinku, w którym pojawiła się awaria. Po sprawdzeniu stężeń w pomieszczeniach szkoły, dzieci powróciły na lekcje. Odwołano także transport sześciu autokarów, które były już w trasie.

Gaziciąg, stara wieś, straż, burmistrz
Burmistrz Dariusz Skrobol podziękował służbom, które brały udział w akcji. · fot.


- Bardzo dziękuję Grzegorzowi Kołoczkowi, komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie za koordynację akcją. Podziękowania za szybkie działanie kieruję także do strażaków, policji, pracowników pogotowia gazowego, wszystkich służb będących na miejscu, a także dyrekcji i pracowników szkoły za bardzo sprawne przeprowadzenie ewakuacji. Jednocześnie apeluję do dzieci i młodzieży, aby ćwiczenia związane z ewakuację i bezpieczeństwem traktować poważnie. Dzisiejsza sytuacja pokazuje, że w przypadku zagrożenia wszyscy muszą zachować spokój - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA