pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 12 grudnia 2019
  • 24 grudnia 2019
  • wyświetleń: 4258

[FOTO, WIDEO] "Poezja i muzyka pod 13" w świątecznym nastroju

Ostatnie w tym roku spotkanie odbyło się w piątek 20 grudnia. Nasi goście nie zawiedli i razem z wykonawcami mogli cieszyć się pięknem słowa mówionego i śpiewanego.Przygotowaliśmy bowiem program, który miał stworzyć świąteczny nastrój i tak też się stało. Przepiękne mądre wiersze Adama Asnyka, Czesława Miłosza, Maryli Wolskiej, Kazimiery Iłłakowiczówny, Wisławy Szymborskiej, Ernesta Brylla, Czesława Miłosza i Jana Twardowskiego recytowali: Elżbieta Jasińska, Karina Bieszczad, Renata Zborowska oraz Michał Pudełko. O wartości słów naszych wybitnych poetów oraz ich fantastycznym przekazie świadczyła żywa reakcja słuchających. Ilustrację muzyczną stanowiły równie piękne nastrojowe piosenki podkreślające atmosferę tych dni. Scenografię jak co miesiąc przygotowała niezawodna pani Jolanta Bukowczan z zespołu "Trzynastka".

Na początku uczniowie Szkoły Podstawowej w Piasku pod kierunkiem Kariny Bieszczad przepięknie wykonali pastorałkę "Podarunki z nieba". Następnie Bartek Mika z akompaniamentem Kamila Ryguły (pianino) i Michała Poloczka (skrzypce) wykonał nastrojową "Kolędę Józefa". Później mogliśmy zachwycić się piosenką "Bardzo cicha noc" w wykonaniu Grzegorza Wuwera. Podkreśleniem niesamowitości wigilijnej nocy były kolejne piosenki: "Ta święta noc" znakomicie zaśpiewana przez Paulinę Kolarz oraz "Nasza cicha noc" w świetnej interpretacji Oliwii Rozmus.

"Poezja i muzyka pod 13" w świątecznym nastroju - 20.12.2019 · fot.


Następne piosenki nawiązywały do problemu samotności, radości i refleksji nad rzeczywistością. A były to utwory: "Otwórz drzwi" w wykonaniu Doroty Bieniek", Świąteczny rock and roll" zaprezentowany przez Grzegorza Wuwera i Macieja Wilczka, "Ponieważ znów są święta" w interpretacji Renaty Zborowskiej", "Wszystkim, którzy o nas pamiętają" zaśpiewana przez Renatę Zborowską i Grzegorza Wuwera, przejmujące "Gdzie jest nasze Betlejem" w wykonaniu zespołu "Trzynastka" z Pszczyńskiego UTW, a na zakończenie "Przekażmy sobie znak pokoju" (Renata Zborowska, Maciej Wilczek i Grzegorz Wuwer). Refren tej ostatniej piosenki podchwycili wszyscy obecni, którzy następnie podzielili się opłatkami, życząc sobie wszystkiego, co najlepsze.

Gościom nasz repertuar bardzo przypadł do gustu, chwalili również wykonanie. Potwierdzili, że faktycznie czuć było piękną, świąteczną atmosferę.

Dziękując za miłe słowa, obecność na tym spotkaniu oraz wspólne stworzenie miłego nastroju, zapraszamy wszystkich na kolejne wieczory od nowego roku.

W styczniu organizujemy koncert charytatywny na rzecz Hospicjum św. Ojca Pio (4.01. 2010 godz. 17.00) i "Poezję i muzykę pod 13" już 17 stycznia o 18.00. Czekać będziemy na Państwa jak zwykle niecierpliwie i wielką radością powitamy Was w sobotę 4.01 i w piątek 17.01.

Renata Zborowska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA